pobierz pliki:

Oferta edukacyjna do wystawy ,,Let's bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami"

Zapraszamy do zapoznania się z programem edukacyjnym do wystawy ,,Let's bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami"

Co właściwie wiemy o pszczołach? Jak wygląda ich współpraca z człowiekiem? Te pracowite stworzenia, od tysięcy lat niezmiennie wykonujące swoje zadania, dzielą się z nami swoimi cennymi produktami, a nader wszystko są ważnym ogniwem w procesie wegetacji roślin, które codziennie spożywamy. Jakimi w takim razie jesteśmy partnerami w tej relacji, jeśli przez nasze działania nasi sprzymierzeńcy giną? Co możemy zrobić, żeby powstrzymać ten proces? Co jeszcze potrafią pszczoły – czy są tylko maszynkami do produkcji miodu?
Odpowiedzi na te pytania pojawiają się na wystawie „Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami”. Opowiadamy na niej nie tylko o tym, jak wygląda praca pszczelarza, czym zajmują się pszczoły i w jaki sposób je chronić, ale pokazujemy też, jak owady te inspirują projektantów i architektów.

Szczegółowe opisy lekcji oraz warsztatów plastycznych dla poszczególnych grup wiekowych znajdują się w załączonej ulotce.