Programy edukacyjne do wystaw czasowych

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Proponujemy zajęcia muzealne na wystawach stałych i czasowych dla wszystkich grup wiekowych oraz lekcje wycieczkowe w wybranej przestrzeni miasta. To okazja do wyjścia ze szkolnej ławki i realizacji tematu lekcji w naszym Muzeum. Chętnie przyjedziemy również do Państwa i poprowadzimy zajęcia w szkole. Jesteśmy otwarci także na propozycje – zrealizujemy także tematy zaproponowane przez nauczycieli. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej, gdzie znajdziecie Państwo opisy dotyczące proponowanych zajęć. Szczegółowe informacje można uzyskać także pod numerami telefonów: 15 844 85 56 lub 15 842 02 07.

  • Drukuj
  • E-mail

Takie było lasowiackie życie… Dawna wieś w rzeźbie Jana Puka

Wystawa dostępna do 28.08.2022

Wystawa prezentuje sylwetkę i prace artysty ludowego Jana Puka, przedstawiciela starszego pokolenia zanurzonego w tradycji i kulturze ludowej Lasowiaków. Ekspozycja przybliża dawne życie w lasowiackiej wsi. Zarówno podczas lekcji muzealnych, warsztatów, jak i rodzinnych niedziel oraz innych planowanych wydarzeń będzie można poznać dawno zapomniane wiejskie rzemiosła, zobaczyć, jak powstają powrozy czy też spróbować samodzielnego robienia masła. Muzealni edukatorzy przybliżą m.in. ciężką pracę na roli, drogę, jaką pokonuje ziarno, by stać się bochenkiem chleba. Zwiedzający poznają również, jak ważna była na wsi samowystarczalność, a co za tym idzie umiejętności, wiedza oraz życie zgodne z naturą.

LEKCJE MUZEALNE
Od ziarenka do bochenka / Jak to ze lnem było / Życie Lasowiaków
we wspomnieniach i rzeźbach Jana Puka

WARSZTATY
Kręć się mój wiatraku! / Życie haftem malowane / Tkanie dla każdego

 

  

 

 

MASZ TO JAK W BANKU!

Program edukacyjny przygotowany został przy współudziale Banku Gospodarstwa Krajowego. Lekcja w oparciu o publikację edukacyjną „Masz to jak w banku!” pozwoli poznać międzywojenną historię Polski ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień gospodarczych. Bez jego wsparcia nie powstałaby Gdynia ani Centralny Okręg Przemysłowy. Finansował budowę fabryk i osiedli mieszkaniowych wspomagając gospodarczy rozwój międzywojennej Polski. Odcisnął swój ślad także na budowie Stalowej Woli. O dokonaniach i niezwykłej historii Banku Gospodarstwa Krajowego dowiecie się na zajęciach edukacyjnych.

 

 

INFORMACJE I REZERWACJE


TAKIE BYŁO LASOWIACKIE ŻYCIE... DAWNA WIEŚ W RZEŹBIE JANA PUKA

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
Stalowa Wola, ul. Sandomierska 1
tel. 15 844 85 56, 797 120 229


MASZ TO JAK W BANKU!
tel. 15 844 85 56

 

Program edukacyjny do wystaw: „Takie było lasowiackie życie... Dawna wieś w rzeźbie Jana Puka” realizuje założenia podstawy programowej z wielu obszarów edukacyjnych. Szczegóły na stronie internetowej Muzeum w zakładce edukacja.

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj