Masz to jak w banku! - program edukacyjny

MASZ TO JAK W BANKU! 

  • Drukuj
  • E-mail

Bank Gospodarstwa Krajowego, którego korzenie sięgają lat 20. ubiegłego wieku, od samego początku swego istnienia wspiera rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Realizuje programy społeczno-gospodarcze, zarządza kluczowymi dla obronności kraju przedsiębiorstwami i wspiera finansowo wiele państwowych inwestycji. Wśród nich znalazły się dwa największe i najbardziej spektakularne przedsięwzięcia przemysłowe II RP – budowa Gdyni i budowa Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Historia Banku stała się inspiracją dla stworzenia książeczki edukacyjnej, której bohaterowie – siedmioletni Mikołaj i jego tata Marcin, za sprawą magicznego bankomatu przenoszą się do czasów międzywojnia. Odwiedzając Warszawę, Gdynię i Stalową Wolę poznają międzywojenną historię Polski i niezwykłe dzieje BGK. W oparciu o publikację „Masz to jak w banku!" powstały zajęcia edukacyjne poświęcone najciekawszym zagadnieniom gospodarczym polskiego międzywojnia: powstaniu Gdyni i Centralnego Okręgu Przemysłowego, budowie fabryk i osiedli mieszkaniowych (w tym jednego z najmłodszych polskich miast – Stalowej Woli) oraz szczególnej roli jaką w tych działaniach odegrał Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

INFORMACJE I REZERWACJA ZAJĘĆ

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Stalowa Wola, ul. Sandomierska 1

tel. 15 844 85 56

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj