Oferta edukacyjna do wystawy „COP i miasto – nowoczesność i dziedzictwo”

Lekcje

Tajemnice miasta

Czym jest miasto? Kogo możemy nazwać architektem? Czym zajmuje się urbanista? W jakim celu powstawały miasta i co brano pod uwagę projektując miejską przestrzeń? Na te i wiele innych pytań odpowiemy na zajęciach poświęconych tematyce miasta.  Wyjaśnimy najważniejsze pojęcia, związane z jego funkcjonowaniem. Zastanowimy się również wspólnie, o jakim mieście możemy powiedzieć, że jest przyjazne dla swoich mieszkańców.

Miejska oaza

Niezaprzeczalnie zieleń w każdym mieście odgrywa ważną rolę. Wpływa na jego estetykę, poprawia czystość i jakość powietrza, sprawia, że żyje nam się w nim przyjemniej. Wspólnie przeanalizujemy funkcje obszarów zielonych w naszych miastach, a następnie za pomocą kredek, bibuły, kolorowego papieru, ścinków gazet zamienimy otrzymany fragment miejskiej przestrzeni w oazę zieleni.

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:

• Zajęcia można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. 15 842 00 42 - lekcje; 797 120 229 -warsztaty
  • Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. Od 8.30 do 15.30
  • Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

• Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!
  • W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.
  • Nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi.
  • Oferta edukacyjna adresowana jest również (wybrane lekcje i warsztaty) do dzieci i młodzieży ze szkół specjalnych, oraz klas integracyjnych.

Miejsce:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1

Prowadzący:

Lekcje na ekspozycji, warsztaty muzealne: Dominika Zborowska, Beata Trybuła, Marek Wiatrowicz.

Ceny: wstęp wolny

Program zajęć spełnia wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej:

Przedszkole: 1.9; 9.1; 9.2; 9.3; 10.1; 10.2; 10.3.

dla przedszkoli