Oferta edukacyjna do wystawy „Tarnobrzeska kultura łużycka – przełom epok brązu i żelaza nad dolnym Sanem i Łęgiem.”

Lekcje

Archeolog - kto to taki? Badanie przeszłości: wykopaliska

Zajęcia, podczas których zamienimy się w archeologów, poznamy ich narzędzia i specyfikę pracy. Rozszyfrujemy, do czego mogły służyć prezentowane eksponaty.  Dowiemy się jak ludzie żyli w bardzo odległych czasach.

Wehikułem czasu do epoki brązu

Co to jest epoka brązu? Jak wtedy żyli ludzie?  Wystawa przeniesie nas o trzy tysiące lat wstecz. Dzięki zgromadzonym na niej zabytkom będziecie mogli poznać życie ludzi zamieszkujących wtedy ziemie nad dolnym Sanem ale też i biskupińskim grodzie, dowiecie się, czym ich kultura i sposób życia różniły się od naszej.

Ceramika

Podczas warsztatów poznamy cechy charakterystyczne dla ceramiki wykonywanej w kulturze łużyckiej, dowiemy się jak wyglądały waza nadsańska czy misa zbydniowska. Porozmawiamy o przeznaczeniu tych naczyń, technice wykonania. Zainspirowani, wykonamy własne, pamiętając o kształcie i ornamentach.

Materiały: glina ceramiczna, narzędzia rzeźbiarskie, wydruki

Realizowane wymagania szczegółowe podstawy programowej:4.1, 4.2, 4.3, 5.7, 9.2.

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:

• Zajęcia można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. : 15 842 00 42, 15 844 85 56 wew.21

• Zajęcia mogą się odbywać: od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00

• Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

• Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas prowadzenia zajęć!

• W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.

• Nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi.

MIEJSCE:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska1

PROWADZĄCY:

Dominika Zborowska, Beata Trybuła, Marek Wiatrowicz, Joanna Wójcik

CENY:

lekcja – 4 zł

warsztaty – 5 zł

przedszkola, klasy I - wstęp bezpłatny!

dla szkół podstawowych (klasy 1-3)