Oferta edukacyjna do wystawy ŚWIAT PAJĄKÓW

lekcje

BAJKA O TRZECH PAJĄKACH

Naszą przyrodniczą przygodę rozpoczniemy wraz z bohaterami Bajki o trzech pająkach . Jak wygląda życie tych zwierząt? Gdzie możemy je spotkać? Czy wszystkie produkują jad i czy są dla nas niebezpieczne? Jak pająki produkują sieć i czy każdy z nich to robi? Czy mogą być dla nas pożyteczne? Na przykładzie prezentowanych na wystawie wybranych gatunków pająków z odległych zakątków świata odpowiemy na te i wiele innych pytań. Podczas zajęć nie zabraknie aktywności: zagadek, quizów, układanek, obserwacji również przy pomocy lupy.

warsztaty

PAJĘCZYNA TEKLI

Któż z nas nie zna Pszczółki Mai? W końcu to jedna z najbardziej rozpoznawalnych bohaterek animowanego serialu dla dzieci. W przystępny dla dzieci sposób uczy o świecie, w którym żyje. Bajki z Mają to historie pełne wiedzy o przyrodzie, o zwyczajach i życiu owadów zamieszkujących łąkę, w tym o pajęczycy Tekli. Podczas warsztatów plastycznych wspólnie wykonamy pajęczą pułapkę z wykorzystaniem różnorodnych technik. Materiały: włóczka, talerzyk papierowy, druciki kreatywne, koraliki, farby.

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI

• Lekcje i warsztaty plastyczne można zarezerwować telefonicznie pod nr. tel. 797 120 224.

• Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.00.

• Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

WAŻNE INFORMACJE

• Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!

• W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.

• Nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi.

Miejsce: Centrum Edukacji Dziecięcej Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Staszica 14

Prowadzący: Lekcje, warsztaty muzealne: Dominika Zborowska, Agnieszka Smusz, Beata Trybuła

Ceny: Lekcje: 4 zł Warsztaty: 5 -7 zł

Przedszkola i klasy I szk. podst., osoby niepełnosprawne – wstęp bezpłatny

Program zajęć spełnia wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej przedmiotów:

Szkoła podstawowa, I-III: 1.a, 3.a, 3.b, 2.b, 2.c, I.2, 2.6.

dla szkół podstawowych (klasy 1-3)