Oferta edukacyjna do wystawy "Nauki dawne i niedawne"

Na ekspozycji

Nauka przez zmysły

Wizyta na ekspozycji będzie okazją do poznania i doświadczenia wieloma zmysłami różnych zjawisk fizycznych, poznania początków komputerów, a także pierwszych zegarów i sposobów określania czasu. Eksponaty wystawy "Nauki dawne i niedawne" pozwalają m.in. zaobserwować lub odczuć siłę, drgania i inne sposoby rozchodzenia się fal dźwiękowych. Dotykając wnętrza komputera poznamy historię i budowę skomplikowanych współczesnych maszyn liczących.

(Oferta dedykowana osobom z dysfunkcją wzroku, intelektualną i ruchową.)

 

Warsztaty

W laboratorium

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w licznych eksperymentach i rozwiązać kilka logicznych zagadek. Stworzymy m.in. galaktykę w butelce, wybuchający wulkan, a także spróbujemy przejść przez kartkę papieru, czy też unieść przedmioty bez użycia rąk...

(Oferta dedykowana osobom z dysfunkcją ruchową i intelektualną.)

 

Dzieciństwo komputera

W ramach warsztatów zaprosimy uczestników do samodzielnego wykonania liczydła. Nauczymy wykonywania prostych obliczeń. Dowiem się do czego dawniej używano liczydła i jak wyglądało dzieciństwo dzisiejszych komputerów.

(Oferta dedykowana osobom z dysfunkcją wzroku, ruchową i intelektualną.)

 

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:

Jak umówić się na zajęcia muzealne?

UWAGA!

 

MIEJSCE:

ul. Staszica 14 (lokal po byłej bibliotece), Stalowa Wola

 

PROWADZĄCY:

Joanna Wójcik, Katarzyna Żylińska-Łuc, Dominika Zborowska, Beata Trybuła

 

Wstęp bezpłatny!

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj