Oferta edukacyjna do wystawy "Świat gadów"

Na ekspozycji

Prywatne życie gadów

Podczas spotkania na ekspozycji uczestnicy poznają życie jednej z najbardziej tajemniczych grup zwierząt na Ziemi, zachowania i zwyczaje obecnie występujących gadów jak i teorie na temat życia prehistorycznych gigantów. Gady z całego świata, wśród nich anakondę zieloną, krokodyla nilowego, warana indyjskiego, boa dusiciela i wiele innych okazów pokażemy w znakomicie oddającej środowisko naturalne scenerii. Spotkanie będzie świetną okazją do poznania środowiska życia gadów i elementów budowy ich ciał.

Dla gości niewidomych i niedowidzących oprowadzanie uzupełnione zostanie audiodeskrypcją wybranych eksponatów.

(oferta dla gości z dysfunkcją wzroku, niepełnosprawnością intelektualną i ruchową)

Gady Puszczy Sandomierskiej

Gady ze swymi możliwościami adaptacyjnymi opanowały prawie wszystkie kontynenty. Przedstawicieli tej gromady możemy spotkać na obszarze Puszczy Sandomierskiej - jaszczurkę zwinkę i żyworodkę, padalca, zaskrońca oraz powszechnie występującą żmiję zygzakowatą. Podczas spotkania odkryjemy cechy środowiska w którym żyją te zwierzęta, łańcuch pokarmowy, którego są elementem, po ich cechy biologiczne.

Ekspozycji towarzyszą pomoce edukacyjne: filmy, wielkoformatowe zdjęcia oraz gra interaktywna dla dzieci. Oprowadzanie merytorycznie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W pracowni:

GAD tu był!

O różnorodności gadziej rodziny przekonamy się dzięki samodzielnie wykonanym śladom gadzich łap. Zbadamy sposoby poruszania się wszystkich przedstawicieli tej gromady. Stworzymy wielkoformatowe „mapy śladów i odgłosów” węży, jaszczurek, żółwi i dinozaurów.

materiały: brystole, farby, gąbki, piasek, flamastry, plastelina

(program dla gości z niepełnosprawnością intelektualną)

Średniowiecze Życia Ziemi

Średniowiecze Życia Ziemi to czas kiedy naszą planetą rządziły prehistoryczne gady. Przy pomocy różnych artystycznych technik (tapowania, kalkowania , malowania) stworzymy obraz tamtych czasów.

materiały: szablony, kalki, duże arkusze papieru, farby, pędzle

(program dla gości z niepełnosprawnością intelektualną)

INFORMACJE DLA OPEKUNÓW:

Zajęcia można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. : 15 842 00 42, 15 844 85 56 wew .21

Zajęcia mogą się odbywać: od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00

Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

·              Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas prowadzenia zajęć!

·              W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.

·              Nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi.

MIEJSCE

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1

PROWADZĄCY

Dominika Zborowska, Beata Trybuła, Marek Wiatrowicz, Katarzyna Żylińska-Łuc, Joanna Wójcik

WSTĘP BEZPŁATNY – ZAPRASZAMY!

program dla gości niepełnosprawnych