oferta edukacyjna do wystawy Matejko

lekcje:

Malarstwo biało-czerwone

Wiek XIX to naznaczony zaborami okres naszej historii. By Polacy nie zapomnieli kim są, o tym że mieli kiedyś wolną Ojczyznę i by uwierzyli, że mogą ją odzyskać powstała sztuka „ku pokrzepieniu serc”. Uprawiali ją poeci, pisarze i oczywiście malarze. W sposób wyjątkowy wpisał się w ten nurt Jan Matejko przypominając swoim rodakom o największych tryumfach polskiego oręża, o wielkich dowódcach i bohaterach. Zobaczymy te wydarzenia i postaci oczami Mistrza, poznamy ukazany przez niego wymiar patriotyzmu.

warsztaty:

Portret portretowi nierówny

Nasza zabawa z portretem pozwoli wytłumaczyć i zrozumieć czym jest ten rodzaj przedstawienia i jakie cechy go charakteryzują. Słowa klucze takie jak portret zbiorowy, reprezentacyjny, poczet królów, autoportret, podobizna, karykatura, gesty, rekwizyt i in. posłużą do ćwiczeń plastycznych oraz zagadek. Owocem naszej pracy będzie portret skojarzeniowy z wylosowanym rekwizytem (bądź jego zdjęciem).

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI

• Zajęcia można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. 15 842 00 42.
  • Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00.
  • Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 120 min.

WAŻNE INFORMACJE!

• Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!
  • W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.
  • Nie prowadzimy zajęć z grupami nieumówionymi.
  • Oferta edukacyjna adresowana jest również (wybrane lekcje i warsztaty) do dzieci i młodzieży ze szkół specjalnych oraz klas integracyjnych oraz osób niepełnosprawnych.
  • Istnieje możliwość dostosowania treści zajęć (po uprzednim ustaleniu z prowadzącym) do indywidualnych potrzeb odbiorców.

Miejsce: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1

Prowadzący: Beata Trybuła, Marek Wiatrowicz, Dominika Zborowska

Ceny: lekcje – 4 zł; warsztaty – 5 zł

Przedszkola, kl. 1 szk. podst., osoby niepełnosprawne – wstęp bezpłatny na lekcje i warsztaty.

program dla gości niepełnosprawnych