Oferta edukacyjna Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

                                           OFERTA DLA KLAS INTEGRACYJNYCH

Lekcje

Alfons Karpiński – artysta niezwykły

Obrazy Karpińskiego odznaczały się subtelnością i wyrafinowaną prostotą. Z pasją tworzył on martwe natury, które wisiały na ścianach niejednego krakowskiego domu, a wiele eleganckich dam posiadało portrety namalowane przez tego znakomitego artystę. Podczas lekcji oprowadzimy po wystawie i w przystępny dla uczniów sposób zaprezentujemy życie i twórczość urodzonego w Rozwadowie malarza. Za pomocą słów postaramy się oddać niezwykły, salonowy klimat jego prac i opowiemy o podejmowanych przez niego tematach i preferowanej kolorystyce.

Warsztaty

Porcelanowe filiżanki, zegary i rzeźby…

Alfons Karpiński malował wyjątkowe martwe natury. Na swych obrazach prezentował rozmaite kwiaty, piękne wazony, zegary, porcelanowe filiżanki i rzeźby. Prace te cieszyły się dużym powodzeniem wśród ówczesnych koneserów sztuki. Na warsztatach wykleimy plasteliną naniesione wcześniej na kartkę papieru wzory martwych natur.

Martwa natura jak na obrazach Karpińskiego!

Karpiński znany był ze swej fascynacji kwiatami. Jego wrodzona wrażliwość pozwalała mu doceniać ich delikatność i piękno. Malował między innymi nagietki, maki, anemony, forsycje oraz róże, a szczególnie jego ulubione – żółte. Podczas spotkania uczniowie stworzą własną martwą naturę. Otrzymają wycięte z papieru kolorowego kwiaty, wazony, figurki itp., z których wykleją własną kompozycję.

Program realizuje założenia podstawy programowej kształcenia ogólnego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym w szkołach podstawowych:

galeria dostępna

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:

grupy zorganizowane ze szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic środowiskowych, warsztatów terapii zajęciowej itp. zachęcamy do skorzystania z oferty dla szkół, dostosowanych do poszczególnych etapów edukacji szkolnej oraz stopnia i rodzaju niepełnosprawności podopiecznych.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj