Oferta edukacyjna do wystawy „VIVA MONIUSZKO!”

Wystawa Viva Moniuszko! prezentowana w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli została przygotowana specjalnie z myślą o młodych pasjonatach muzyki, którzy pragną bliżej poznać biografię i niezwykłą twórczość Stanisława Moniuszki, ale też o tych, którzy niewiele wiedzą o tej wybitnej postaci polskiej sztuki i kultury. Ten znakomity artysta to nie tylko kompozytor, ale przede wszystkim wielki patriota, piewca i obrońca polskiej kultury i tradycji w jakże trudnych czasach zaborów.

Na ekspozycji można zobaczyć między innymi projekty kostiumów i dekoracji do znakomitych oper: „Strasznego Dworu”, „Halki” czy „Hrabiny”, a w budce akustycznej posłuchać i zaśpiewać – jak na karaoke – wybrane pieśni Moniuszki. Dzięki ekspozycji można łatwiej poznać świat opery i zrozumieć Stanisława Moniuszkę zarówno jako wielkiego kompozytora i wizjonera, ale przede wszystkim jako wielkiego patriotę, zapatrzonego w dziedzictwo kulturowe swojej Ojczyzny.

OFERTA EDUKACYJNA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Ach, Moniuszko!

Lekcja muzealna o życiu i twórczości wielkiego kompozytora.

W części warsztatowej wspólnie zaprojektujemy kostiumy do wybranej opery Stanisława Moniuszki. Wykorzystamy do tego rozmaite materiały: koronki, tkaniny, kolorowe cekiny, barwne piórka, kolorowe włóczki…

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU

Viva Moniuszko!

Oprowadzanie po wystawie z audiodeskrypcją.

OSOBY ZE SPEKTRUM AUTYZMU

W świecie opery Stanisława Moniuszki

Lekcja muzealna i warsztat w ramach ,,Ciche godziny w Muzeum Regionalnym” dla osób ze spektrum autyzmu. Uczestnicy zajęć poznają postać wielkiego polskiego kompozytora i patrioty, ale także tajniki powstawania najsłynniejszych oper oraz ich scenicznych realizacji.

Na warsztatach wykonamy projekty dekoracji do oper Moniuszki. Wykorzystamy do tego specjalnie przygotowane szablony.

Lekcja muzealna i warsztat w ramach ,,Ciche godziny w Muzeum Regionalnym” dla osób ze spektrum autyzmu 21.02.2019, godz. 15.30.

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:

Zajęcia można zarezerwować pod nr. tel.: 15 842 02 07.

Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00.

Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!

W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.

Nie prowadzimy zajęć z grupami nieumówionymi.

Przed umówieniem na lekcje i warsztaty w muzeum należy zapoznać się z regulaminem zajęć który dostępny jest na www.muzeum.stalowawola.pl w zakładce edukacja.

Centrum Edukacji Dziecięcej

w budynku Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

Stalowa Wola, ul. Rozwadowska 12

Ceny:

Osoby z niepełnosprawnością – wstęp bezpłatny na lekcje i warsztaty

wystawa czasowa

„Viva Moniuszko!”

22 listopada 2019 – 23 lutego 2020 r.

Organizator: Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie

Partner: Polskie Wydawnictwo Muzyczne www.pwm.com.pl

Aranżacja wystawy: ASC STUDIO Anna Skołożyńska-Cieciera

Kurator wystawy: Marcin Fedisz, kierownik Działu Literackiego i Marketingu oraz kurator Galerii Opera w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej