Uczcijmy Święto Niepodległości śpiewająco… w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego!

13 listopada 2022

godz. 15:00-17:00

Wstęp wolny

Śpiewanie pieśni patriotycznych to nasza muzealna tradycja, która wiąże się z przypadającym w listopadzie Narodowym Świętem Niepodległości. W tym roku z tej okazji spotkamy się 13 listopada w pięknych, nowo otwartych wnętrzach Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Zachęcamy mieszkańców Stalowej Woli i okolic do udziału i wspólnego wyśpiewania historii Polski opowiedzianej w pieśniach i piosenkach patriotycznych, które łączą pokolenia, krzewią ducha polskości, przypominają o dawnych bohaterach, dają radość i nadzieję. Tym razem wspólne śpiewanie odbędzie się z udziałem Pałacyku Michla, kwartetu Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej z Miejskiego Domu Kultury oraz zaproszonych gości pod kierunkiem artystycznym Edwarda F. Horoszko. Zabrzmią najpiękniejsze pieśni i piosenki cieszące się największą popularnością, m.in. My, Pierwsza Brygada, Czerwone maki na Monte Cassino, Serce w plecaku czy Rota.

Dodatkowo, dla wszystkich przybyłych gości, będą rozdawane pamiątkowe śpiewniki patriotyczne. Podczas wydarzenia odbędą zajęcia plastyczno-manualne: rodzinne warsztaty patriotyczne, podczas których nauczymy się własnoręcznie wykonać flagi i kokardy narodowe.

Serdecznie zapraszamy!

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj