Sybilla 2010

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli otrzymało pierwszą nagrodę i statuetkę Sybilli w konkursie „Wydarzenie muzealne roku 2010" za wystawę „Mikrus – auto, któremu nie pozwolono dorosnąć".

Nominowane do nagród zostały także dwa zgłoszone wydarzenia: wystawa „Wczesne wieki średniowiecza" i projekt „Przestrzeń interaktywna – program edukacyjny dla dzieci, w tym niepełnosprawnych", tym samym stalowowolskie muzeum stało się najbardziej uhonorowaną instytucją podczas uroczystości wręczenia nagród.

18 maja br. w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu przewodniczący jury prof. Jan Skuratowicz,z Instytutu Historii Sztuki UAM w Poznaniu, ogłosił wyniki konkursu na „Wydarzenie muzealne roku - Sybilla 2010". Nagrody wręczał Piotr Żuchowski, wiceminister kultury i generalny konserwator zabytków.

Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku – Sybilla, organizowany pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest najbardziej prestiżową rywalizacją w polskim muzealnictwie. Triumf w tej rywalizacji stanowi podkreślenie najwyższej rangi instytucji muzealnej na mapie kulturalnej kraju.

Wystawa „Mikrus – auto, któremu nie pozwolono dorosnąć", zorganizowana przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, otrzymała pierwszą nagrodę i statuetkę Sybilli w kategorii „wystawy techniki" w konkursie „Wydarzenie muzealne roku 2010". Scenariusz wystawy: Anna Garbacz, współpraca Piotr Ludian; aranżacja: Anna Skołożyńska-Cieciera.

To jeszcze nie koniec zaszczytów dla stalowowolskiego Muzeum.

Dwie inne zgłoszone propozycje znalazły się również wśród wydarzeń nominowanych przez jury do nagród (w każdej kategorii przyznawano tylko jedną). Wystawa „Wczesne wieki średniowiecza" (kurator Monika Kuraś) – w kategorii „wystaw etnograficznych i archeologicznych" oraz projekt „Przestrzeń interaktywna – program edukacyjny dla dzieci, w tym niepełnosprawnych" – w kategorii „przedsięwzięcia edukacyjne".

Ponieważ każda z kilkudziesięciu biorących udział w konkursie placówek muzealnych mogła zgłosić jedynie trzy propozycje, okazało się iż wszystkie przedstawione stalowowolskie wydarzenia muzealne zostały docenione przez jurorów, zaś Muzeum Regionalne stało się najbardziej uhonorowaną instytucją w tej edycji konkursu.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj