kursu z historii sztuki dla dorosłych

Kurs polecany jest pasjonatom sztuki oraz miłośnikom i mieszkańcom Rozwadowa. Podczas spotkań przeniesiemy Państwa we wspaniały świat sztuki i przedstawimy jej niezwykłe tajniki.

Chronologicznie omówimy wybrane zagadnienia z historii sztuki – zaczynając od sztuki starożytnej, a kończąc na sztuce XXI wieku. Zapoznamy Państwa z twórczością znakomitych mistrzów architektury, malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego. Zaprezentujemy zbiory światowych muzeów i znanych kolekcji dzieł sztuki. Szczególną uwagę poświęcimy architekturze i historii Rozwadowa. Oprowadzimy po jego zabytkach, wskażemy historyczne miejsca. Podczas spotkań zaprosimy do dyskusji. Wykłady będą połączone z prezentacjami multimedialnymi.

Spotkania odbywają się trzy razy w miesiącu.

W ramach kursu zorganizujemy spotkania w plenerze oraz wyjścia do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Prowadzący: Magdalena Kołtunowicz, Katarzyna Pająk, Marek Wiatrowicz

Kurs historii sztuki dla dorosłych 3 zajęcia ( 3 h)

ul. Sandomierską 1

prowadzący:

Katarzyna Pająk – Historia sztuki

Magdalena Kołtunowicz - Architektura Rozwadowa

Marek Wiatrowicz – Historia Rozwadowa

Historia Sztuki
pierwsza środa miesiąca
16.50-17.50

Architektura Rozwadowa
drugi wtorek miesiąca