Wystawa Unpolished w Bukareszcie

W dniu 28 września 2012 w Narodowym Muzeum Sztuki Wspołczesnej w Bukareszcie, zostanie otwarta wystawa młodego polskiego designu UNPOLISHED – YOUNG DESIGN FROM POLAND. Wystawę będzie można oglądać przez sześć tygodni, do 11 listopada. To kolejna odsłony wystawy, która cieszy się dużą popularnością w Europie i na świecie.

 

Bukaresztańska edycja wystawy jest obszerniejsza od poprzednich – przedstawi bowiem 24 najciekawsze prace 17 projektantów i grup projektowych oraz 8 projektów młodych architektów. Rumuńska publiczność będzie miała zatem okazję zobaczyć nie tylko oryginalne i zaskakujące projekty polskich designerów, w tym m.in. znane i wielokrotnie nagradzane projekty Oskara Zięty, Aze design, Betonu, obiekty ze szkła i porcelany Magdaleny Trzcionki, Bogdana Kosaka, Moniki Patuszyńskiej, „dmuchane" sofy Malafora czy unikalne dywany duetu Czop/Rusin, ale i wyróżniające się obiekty architektoniczne zaprojektowane przez młodych Polaków. Wystawie towarzyszą wykłady na temat polskiego współczesnego designu i pokazy filmów.

Wystawa była pokazywana na wielu prestiżowych festiwalach designu i muzeach sztuk użytkowych m.in. Salone del Mobile w Mediolanie, Designer's Days i Design Week w Paryżu, Inno Design Tech Expo w Hongkongu czy w Muzeum Sztuk Użytkowych w Kolonii i Muzeum Designu w Helsinkach. Jej poprzednie edycje zebrały pozytywne opinie specjalistów i cieszyły się zainteresowaniem publiczności.

UNPOLISHED – young design from Poland / Bucharest

28.09 – 11.11.2012, Narodowe Muzeum Sztuki Wspołczesnej, Bukareszt, Rumunia www.mnac.ro

Muzeum zaprasza odwiedzających od środy do niedzieli w godzinach 10:00 – 18:00.

Wystawa zorganizowana przez:

Instytut Polski w Bukareszcie (www.culturapoloneza.ro)

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli (www.muzeum.stalowawola.pl)

Narodowe Muzeum Sztuki Współczesnej w Bukareszcie (www.mnac.ro)

Informacje prasowe: Joanna Łozińska: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; +48 660414102

Anna Szlązak: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Marzena Kościółek: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj