oferta edukacyjna do wystawy Chińska Armia Terakotowa Cesarza Qin

 Oferta dla gości z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla osób niewidomych i niedowidzących.

 

lekcje:

 

Ósmy cud świata

Terakotowa armia to ogromne mauzoleum, czyli grobowiec jednego z chińskich cesarzy. Jest konstrukcją tak niesamowitą, że nazwano go ósmym cudem świata. Dlaczego pierwszy cesarz Chin wybudował sobie tak dziwny grób i dlaczego kazał go dokładnie ukryć po warstwą ziemi? Jak długo prowadzona była budowa? Co, poza figurami żołnierzy, ukryto w grobowcu władcy i czym właściwie jest terakota? Na te i wiele innych pytań odpowiemy na wystawie, przybliżymy pewne wątki z historii starożytnych Chin, ale postaramy się także zapoznać was z elementami współczesnej kultury chińskiej, tak dla nas egzotycznej i tajemniczej.

 

Warsztaty:

Spotkanie ze smokiem

Smoki występowały w niemal każdej kulturze. Opisywane w licznych legendach, opowieściach nasuwają często negatywne skojarzenia z wielką bestią o ogromnej sile. Na zajęciach przekonamy się, iż nie wszystkich smoków należy się bać, są bowiem takie, którym przypisywano niezwykłą mądrość, a wręcz traktowano jak święte zwierzęta. Szczególne miejsce zajmowały w kulturze starożytnych Chin. Podczas zajęć poznamy chińskie wyobrażenia o smokach oraz zwyczaje związane z obchodzonym na początku wiosny tradycyjnym chińskim świętem. W świat smoków wprowadzą nas bohaterowie książki Nicki i mały chiński smok. W części plastycznej wykonamy z różnorodnych materiałów swojego własnego smoka.

Materiały: papier kolorowy, piórka, kleje, nożyczki

 

Święto lampionów

Święto lampionów przypada w Chinach na przełom stycznia i lutego. Podczas tego bardzo malowniczego święta Chińczycy robią papierowe lampiony i wieczorami spacerują z nimi po ulicach. Przybliżymy tę piękną tradycję oraz wybrane chińskie święta. Na koniec dzieci wykonają własne kolorowe lampiony.

Materiały: papier kolorowy, klej, nożyczki

 

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI

Jak umówić się na zajęcia muzealne?

Lekcje i warsztaty plastyczne można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. 15 842 00 42.

Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00.

UWAGA!

Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!

W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.

Nie prowadzimy zajęć z grupami nieumówionymi.

Miejsce: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj