AKCJA MIEJSKA „POSZUKAJ DRZEWA I ZAMONTUJ BUDKI LĘGOWE”

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:
  • Drukuj
  • E-mail

 

Już od września Muzeum Regionalne realizuje projekt przyrodniczo-ekologiczny pt. Miasto i las. To cykl wycieczek, warsztatów i akcji edukacyjnych propagujących wiedzę o zwierzętach mieszkających w miastach. Chcemy zwrócić uwagę na żyjące w miastach ptaki, owady i ssaki, na ich potrzeby, zwyczaje, zagrożenia na jakie są narażone, ale też na korzyści jakie człowiek ma z ich sąsiedztwa.

Integralną częścią projektu jest akcja ,,Poszukaj drzewa i zamontuj budki lęgowe" Muzeum stawia na edukację w praktyce, dlatego w ramach projektu 18 października o godz. 9:00 edukatorzy Muzeum oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli, przy wsparciu Polskiego Klubu Ekologicznego „Przyjaciele Ziemi” i przedstawicieli Nadleśnictwa Rozwadów, rozwiesili budki lęgowe dla ptaków w parku w Charzewicach. Dodatkowo akcji towarzyszyło sprzątanie parku przy udziale podopiecznych schroniska im. Brata Alberta.

Nie tylko w parku ale również w przestrzeni naszego miasta i jego okolicach pojawiły się na drzewach nowe budki lęgowe. 18 października między 14:00 a 17:00 na placu pod kinem Ballada rozdaliśmy wszystkim miłośnikom ptaków budki wraz z instrukcją ich montażu. Trafiają do nas pierwsze zdjęcia zamontowanych budek.  

W ramach tego działania mieszkańcy otrzymali profesjonalnie opracowane ulotki informacyjne na temat ptaków w mieście, promujące ochronę ich gniazdowania jak również na temat wpływu termomodernizacji budynków na ochronę i życie ptaków mieszkających w mieście.

 

Projekt "Miasto i las" zrealizowano przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

 

miasto i las

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj