EDUKACJA EKOLOGICZNA

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:
  • Drukuj
  • E-mail

 

Oferta edukacyjna przygotowana w ramach projektu Miasto i las składa się z wielu różnorodnych działań propagujących wiedzę o dzikich zwierzętach żyjących w mieście. Ponieważ ich obecność nie jest dla nas obojętna, chcemy zwrócić uwagę na ich zwyczaje, zagrożenia, na jakie są narażone, ale również na korzyści jakie człowiek ma z ich sąsiedztwa.

W naszej ofercie znalazły się warsztaty oraz wycieczki prowadzone przez przyrodników, ornitologów, prawdziwych miłośników ekologii.

Na wystawie Miasto i las dzieci poprzez zabawę i twórcze działania będą mogły pogłębić swoją wiedzę na temat miejskich zwierząt. Ekspozycja w atrakcyjny sposób przybliży tematy poznawane na przyrodzie i biologii. Mali uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę kreatywnych obserwatorów, wybrać, które zwierzę chcą najlepiej poznać oraz przeistoczyć się w ptaka, bowiem na każdego zwiedzającego czekają ubranka w kształcie skrzydeł. Na tych, którzy zechcą sprawdzić zdobytą wiedzę czeka kreatywna gra memory zaprojektowana specjalnie na potrzeby wystawy „Miasto i las”.

Do celów edukacyjnych opracowana została i wydana ciekawa publikacja ekologiczna dla dzieci oraz karty pracy. Książeczka bezpłatnie dystrybuowana podczas zajęć, jest także dostępna do pobrania na naszej stronie.

 

Projekt "Miasto i las" zrealizowano przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

 

miasto i las

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj