Marian Marek Drozdowski, W kręgu bohaterów narodowych i ich legend literackich

Zbiór trzydziestu esejów na temat znaczących postaci w historii Polski, od Tadeusza Kościuszki do Jana Pawła II.

Autor przedstawia w ciekawy, oryginalny sposób nie tylko bohaterów dobrze znanych z podręczników historii, ale także zapomnianych a niezwykle interesujących, jak Marceli Porowski, Kazimierz Leski czy Józef Garliński. Dużo miejsca poświęcił autor postaciom zasłużonym dla życia gospodarczego II RP, w tym budowy COP i Stalowej Woli. Na kartach książki pojawiają się więc Eugeniusz Kwiatkowski, Aleksander Litwinowicz, Marceli Siedlanowski, Bronisław Chudzyński, Wacław Szukiewicz, Jan Szypowski i in.

Prof. dr hab. Marian Marek Drozdowski ur. w 1932 r. w Łasku, emerytowany profesor IH PAN i Uniwersytetu Opolskiego, historyk, biografista, znawca gospodarczej II RP. W latach 80. XX w. aktywnie uczestniczył w niezależnym życiu kulturalnym organizowanym przez podziemną „Solidarność" i Kościół. W tym czasie m.in. wielokrotnie występował z wykładami w Stalowej Woli. Od lat 90. XX w. współpracuje ze stalowowolskim samorządem miejskim i instytucjami kultury, w tym z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, w dziele popularyzacji osoby i dokonań Eugeniusza Kwiatkowskiego.

wyd. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli i Miasto Stalowa Wola, 2014.

Format 23,5 x 16 cm

ss. 272 +16 nlb

oprawa twarda

Promocja książki oraz spotkanie z autorem odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2015 r. o godz.16:00 w sali im. Stefana Norblina w Domu Gościnnym Hutnik przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 12.

Serdecznie zapraszamy!

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj