Historia Centralnego Okręgu Przemysłowego

"Historia Centralnego Okręgu Przemysłowego" to najnowsza książka prof. dr hab. Mariana Marka Drozdowskiego.

Jest to obszerna, szczegółowa monografia, ciekawie napisana, przynosząca wiele szczegółowych informacji, a jednocześnie stanowiąca syntezę dotychczasowej wiedzy. Ważne miejsce w tej monografii zajmuje Stalowa Wola, sztandarowa inwestycja COP.

Książka porusza nie tylko zagadnienia genezy i budowy COP, pokazuje również wizje przyszłości, zarysowane przez jego twórców, jak wiemy, niezrealizowane z powodu wybuchu II wojny światowej. Istotną częścią publikacji jest przedstawienie opinii o COP-ie, prezentowanych w czasach realizacji tego planu, jak i w okresie PRL, a także III RP. Na uwagę zasługuje kronika COP, obejmująca istotne wydarzenia w realizacji tego dzieła od końca 1935 do jesieni 1939 roku, rozpisana bardzo szczegółowo na kilkudziesięciu stronach książki. Całości dopełnia obszerna bibliografia i indeks osobowy. Warto dodać, że ponad 480-stronicowy tom zawiera liczne ilustracje archiwalne, w tym mało znane lub dotąd niepublikowane.

Format 24,5 x 17 cm, ss. 488, oprawa twarda

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj