Centralny Okręg Przemysłowy. Miasto na nowo

Książka dla dzieci nawiązująca zarówno treścią jak i grafiką do publikacji „Stalowa Wola – miasto na medal”.

Tym razem autorka, opierając się na ideach budowy COP-u i nowych miast przed drugą wojną światową, przybliża kwestie związane z funkcjonalnością miast i osiedli. Uświadamia, jak wiele aspektów muszą wziąć pod uwagę projektanci i budowniczowie, by miasto spełniało dobrze swoje funkcje, by ludziom żyło się w nim dobrze. Dzięki tej książce dzieci mają możliwość spojrzeć na swoje miasto z nieco innej perspektywy, z bliska przyjrzeć się rzeczom, na które zwykle nie zwracamy większej uwagi: infrastrukturze – energetycznej, kanalizacyjnej, wodnej, miejskiej zieleni, ławkom w parku, miejscom wypoczynku i rekreacji, usługom. Patrzymy tu na miasto jak na wielki skomplikowany organizm, którego każdy element wpływa nasze życie.

W książce znajduje się wiele różnorodnych interaktywnych zadań dla dzieci, które pozwolą na lepsze zrozumienie i poznanie przedstawionych idei.

Format: 298 x 211 mm; ss. 64; oprawa twarda

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj