Picasso, Matisse, Miró – grafika

Rzadko mamy okazję stykać się z dziełami sztuki światowej, pracami artystów, którzy wyznaczali kierunki i kanony twórczości całej epoki.

Takim twórcą jest niewątpliwie Pablo Picasso, a nie ustępują mu wcale Henri Matisse i Joan Miró. Dlatego warto wykorzystać szansę obcowania z grafiką tych autorów podczas wystawy w Stalowej Woli.

Wystawa obejmuje 80 prac trzech największych mistrzów XX-wiecznej sztuki.

PABLO PICASSO (1881-1973). Malarz i rzeźbiarz hiszpański. Jeden z najbardziej znaczących twórców XX w., artysta, którego nazwisko stało się w powszechnym odczuciu synonimem skrajnych przejawów sztuki nowoczesnej. Współtwórca kubizmu, który uważa się za najwyższe osiągnięcie artystyczne i fundament rozwoju całej sztuki nowoczesnej.

HENRI MATISSE (1869-1954), francuski malarz i grafik; współtwórca fowizmu. Połączył nauki dawnych mistrzów i inspiracje czerpane ze sztuki afrykańskiej tworząc fowizm, jeden z najciekawszych kierunków w malarstwie XX w., współczesny kubizmowi, mniej jednak od niego skrępowany schematami intelektualnymi.

JOAN MIRÓ (1893-1983), hiszpański malarz, grafik, rzeźbiarz. Styl Miró łączy elementy surrealizmu, abstrakcji organicznej z wykorzystaniem znaków graficznych przypominających nieraz sztukę prymitywną (prymitywizm) oraz rysunki dzieci. Synteza formy jest połączona z bogatą wyobraźnią i poczuciem humoru, a także swoistą nastrojowością.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj