Stalowa Wola w cieniu swastyki

Plenerowa wystawa fotograficzna na placu przed kinem Ballada, skierowana głównie do młodego odbiorcy, ma na celu przybliżenie różnorakich form oporu ludności Stalowej Woli i okolic wobec hitlerowskiego terroru okupacyjnego w latach 1939-1944.

Na wielkoformatowych fotografiach zostały wyeksponowane różne postacie, które swą postawą odznaczyły się w walce z okupantem, ukazane na tle szerokich działań konspiracyjnych tego okresu (akcje organizacji podziemnych, partyzantka, tajne nauczanie). Każda z nich „opowiada" swoją historię walki o wolność. Zaakcentowanie roli konkretnych osób pozwoli uświadomić młodym ludziom, iż w ciężkich czasach bohaterem może zostać każdy, nawet zwykły, szary człowiek, zaś walka z wrogiem nie musi polegać tylko na akcjach zbrojnych.

Wystawa jest opowieścią o trudnych czasach okupacyjnych i o ludziach, którzy czynnie sprzeciwiali się istniejącemu stanowi rzeczy w taki sposób, w jaki potrafili.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj