Stalowa Wola-miasto ogród

Data: 27.09-11.11.2014. Miejsce: Politechnika Rzeszowska w Stalowej Woli. Powarsztatowa wystawa projektów studenckich

Wystawa projektów wstępnych koncepcji zagospodarowania placu przy ulicy Wolności w Stalowej Woli, wykonanych przez studentów uczestniczących w warsztatach architektoniczno-projektowych w dniach 15-17 maja 2014.

Studenci podzieleni zostali na cztery grupy, z których każda opracowywała własny plan modernizacji terenu placu przy ulicy Wolności. W każdej grupie pracowali architekci, plastycy – dizajnerzy i architekci krajobrazu. Prace poprzedzone zostały badaniami terenowymi, analizami układu komunikacyjnego, stanu zachowania zieleni, nawierzchni, małej architektury oraz wywiadami z mieszkańcami i osobami niepełnosprawnymi. Dzięki tym spotkaniom możliwe było częściowe włączenie w proces projektowy zasad projektowania uniwersalnego do określonych projektów.

Cztery powstałe koncepcje biorą pod uwagę już zrealizowane przez miasto projekty poszczególnych fragmentów terenów publicznych Stalowej Woli i próbują wpisać się w kontekst tych działań oraz uwarunkowań przestrzennych poprzez pomysły na nową aranżację głównego placu miasta.

koncepcje:
1. Zielone puzzle
2. dEco-park
3. Projekt Corten i Pawilon informacyjno-integracyjny
4. Nowa Stalowa

uczelnie:
Politechnika Wrocławska
opiekunowie – prof. dr hab. inż. arch. E. Przesmycka, mgr inż. arch. E. Pol

Politechnika Lubelska
opiekun – dr inż. arch. N. Przesmycka

ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu
opiekun – prof. dr hab. G. Palowski

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
opiekun – dr Kamila Boguszewska


miejsce:
Politechnika Rzeszowska, Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny
w Stalowej Woli, ul. Kwiatkowskiego 4 (parter)

 

koordynacja: Iwona Pityńska

opracowanie graficzne: Magdalena Tofil

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj