Trudne Słówka. Portret mojego logopedy

1.06-4.07.2021 Trudne Słówka. Portret mojego logopedy to wystawa pokonkursowa przygotowana we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Stalowej Woli, poświęcona tematowi logopedii. Miejsce ekspozycji ul. Rozwadowska 12

Już we wtorek 1 czerwca, w Dzień Dziecka, goście Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli będą mogli obejrzeć wyjątkową wystawę przygotowaną we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Stalowej Woli. Ekspozycja prezentuje prace dzieci biorących udział w konkursie „Portret mojego logopedy”. Wystawa potrwa do 4 lipca 2021.

W Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego przy ulicy Rozwadowskiej 12 na zwiedzających czeka pokaz dziecięcej wyobraźni. Ekspozycja „Trudne słówka. Portret mojego logopedy” jest okazją do odczarowania tematu zaburzeń mowy. Logopedia to wyjątkowa nauka o prawidłowym wypowiadaniu się, a konkurs zorganizowany przez poradnię był idealnym gruntem do przedstawienia szerszej publiczności problemu, jaki dotyka wiele osób. Kształtowanie właściwej wymowy to zadanie szczególnych pedagogów – logopedów. To właśnie oni poprzez przeróżne aktywności doskonalą tę umiejętność. A jest ona niezwykle ważna, bo to składnik poczucia własnej wartości i pewności siebie u każdego człowieka.

Ekspozycja prezentuje portrety stalowowolskich logopedów wykonane różnymi technikami przez dzieci – ich podopiecznych. W nowej sali ekspozycyjnej zwiedzający będą mogli również familijnie pobawić się w poetę i z trudnych słów stworzyć swój autorski wiersz.

 

Godziny zwiedzania: pn., wt., śr. pt.: 9.00-14.30; czw.: 9.00-18.00; niedz.: 14.00-18.00, sobota: nieczynne.

Szczegóły pod nr. tel. 15 842 02 07

 

Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

Stalowa Wola, ul. Rozwadowska 12

 

Koordynacja: Anna Szporek, Wioletta Nawrocka

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj