TU CZY TAM. WSPÓŁCZESNA POLSKA ILUSTRACJA DLA DZIECI w Cieszynie

27.10.2017 do 21.01.2018, Zamek Cieszyn

Najlepsi polscy ilustratorzy na wystawie, która poprzez aktywną zabawę pozwala odkrywać świat książek dla dzieci.

Od blisko dekady polska ilustracja  jest w okresie wielkiego rozkwitu. Obserwujemy to szczególnie na rynku książki dla dzieci. Wielu utalentowanych twórców oraz ich różnorodność i  pomysłowość  wsparta odwagą wydawców sprawiają, że mamy do wyboru coraz więcej wyjątkowych książek.

Wiemy, że czytanie dzieciom jest ważne. Ale czy mamy świadomość, że towarzyszący tekstowi obraz  ma w sobie równie wielką siłę? A ilustrator, projektant graficzny książki jest twórcą równorzędnym autorowi tekstu?
Wystawa prezentuje prace znanych i nagradzanych na świecie, polskich ilustratorów i projektantów graficznych. Do tej pory prezentowana była w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie oraz w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Od 27.10.2017 do 21.01.2018 możemy ją oglądać w Zamku Cieszyn (sala wystawowa, budynek A Oranżeria).

kuratorki: Ewa Solarz, Magdalena Kłos-Podsiadło;

projekt wystawy: Lech Rowiński, Marta Rowińska / Beton

projektanci: Edgar Bąk, Maciek Blaźniak, Katarzyna Bogucka, Iwona Chmielewska, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Agata Królak, Patryk Mogilnicki, Anna
Niemierko, Ola Płocińska, Dawid Ryski

wystawy poza muzeum