Podkarpacka Ikonosfera. Wystawa pokonkursowa

05.03-14.05.2023,  Podkarpacka Ikonosfera. Wystawa pokonkursowa, miejsce ekspozycji Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego

Pięćdziesiąt unikatowych zdjęć i kultura techniczna województwa podkarpackiego w obiektywie dziewiętnastu znakomitych fotografów. Od 5 marca pod dachem Muzeum COP zagości nowa ekspozycja czasowa. „Podkarpacka Ikonosfera” to pokłosie ubiegłorocznego, zorganizowanego przez Województwo Podkarpackie konkursu popularyzującego wartościową fotografię inspirowaną kulturowym krajobrazem Podkarpacia.

Wystawa pokonkursowa prezentuje prace autorów nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie „Podkarpacka Ikonosfera” 2022, oraz wybrane przez jury fotografie innych uczestników konkursu organizowanego przez Województwo Podkarpackie. Motywem przewodnim ubiegłorocznego wydarzenia była szeroko rozumiana kultura techniczna województwa podkarpackiego, eksponująca unikalne cechy tożsamości regionu. Wybór motywu wiązał się z przypadającą w 2022 r. dwusetną rocznicą urodzin Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy, przedsiębiorcy, filantropa, działacza niepodległościowego, polityka życiem i pasją związanego z historią Polski i ziem obecnego województwa podkarpackiego.

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną prace autorów: Szymona Muszańskiego (zdobywca nagrody głównej), Kamili Kowalskiej (wyróżnienie), Katarzyny Zawadzkiej (wyróżnienie), Artura Wysockiego (wyróżnienie), Artura Barwacza, Damiana Krzanowskiego, Dariusza Delmanowicza, Karoliny Miller, Katarzyny Tereszkiewicz, Katarzyny Warańskiej, Krzysztofa Wojtonia, Marcina Bawieca, Mieczysława Wrońskiego, Niny Zielińskiej-Krudysz, Pawła Fiejdasza, Piotra Lisowskiego, Sebastiana Szostka, Tadeusza Kielara i Tomasza Okoniewskiego.

Jurorami konkursu w 2022 r. byli: Marek Grygiel, Paweł Żak, Arkadiusz Gola, Jerzy Skiba i Robert Godek.