Pierwotna Puszcza Sandomierska

LEKCJE

Życie lasu

Najmłodsi zwiedzający dowiedzą się, dlaczego las jest tak ważny dla człowieka, czym się charakteryzuje i jak możemy o niego dbać. Opowiemy też o tym, jak zachować się podczas nieoczekiwanego spotkania z dzikim zwierzęciem, jak zbierać dary lasu i wspomagać przyrodę.

Kultura w naturze

Lekcja kultury osobistej o odpowiednim zachowaniu na łonie natury. Mali uczestnicy dowiedzą się, jak zachowywać się w lesie, jak nie przeszkadzać zwierzętom i być dobrym mieszkańcem zielonej planety.

Lekcja wycieczkowa w parku w Charzewicach

Spacer historyczno-przyrodniczy czasowo i merytorycznie dostosowany do grupy wiekowej. Uczestnicy poznają ciekawe losy rodziny Lubomirskich, dawnych właścicieli Rozwadowa, jak i historię parku, wiele gatunków drzew, w tym także pomniki przyrody. Obejrzymy zachowane budynki i poszukamy miejsca, gdzie stała pierwsza siedziba książęcego rodu. Przespacerujemy się aleją dębową i udamy się na spotkanie ze stałym mieszkańcem parkowej wysepki.

WARSZTATY

Zwierzęta Puszczy Sandomierskiej

Podczas warsztatów każdy z uczestników wylosuje lub wybierze jedno ze zwierząt zamieszkujących Puszczę Sandomierską. Następnie pozna nieco szczegółów o wybranym zwierzaku i wykona z materiałów plastycznych maskę nim inspirowaną.

Bomby nasienne

Lekcja o relacji człowieka z roślinami połączona z aktywnością. Na warsztatach każdy z uczestników wykona swoją wersję bomby nasiennej, w której zamknie wybrane gatunki roślin. Bomby pomogą w zazielenianiu leżących odłogiem terenów, które przez człowieka zostały zniszczone.

Program edukacyjny do wystawy Pierwotna Puszcza Sandomierska realizuje założenia podstawy programowej:

Przedszkola: I.5; I.6; II.10; II.11; III.1; III.4; III.5; III.6; III.7; IV.1; IV.8; IV.18.

INFORMACJA DLA DYREKTORÓW SZKÓŁ

Zachęcamy szkoły do podjęcia całorocznej współpracy, w ramach której uczniowie będą mogli skorzystać z pakietu zajęć plastycznych, wycieczek i lekcji muzealnych, organizowanych z okazji otwarcia nowej galerii malarstwa w naszym mieście. Więcej informacji pod nr tel. 797 120 229.

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI

Zajęcia można zarezerwować pod nr tel.: 15 844 85 56 lub 797 120 229.

Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00.

Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!

W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.

Nie prowadzimy zajęć z grupami nieumówionymi.

Uczestników zajęć obowiązują zasady reżimu sanitarnego, opisanego w regulaminie zajęć.

Zapisanie grupy na zajęcia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu zajęć edukacyjnych, obowiązującego w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli: http://www.muzeum.stalowawola.pl/pl/edukacja/regulamin-zaj

MIEJSCE

Stalowa Wola, ul. Sandomierska 1

CENY