Program edukacyjny do wystawy „Poczuj sztukę"

• powiększ tekst zmniejsz rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki

Kształty i symbole w sztuce

Kiedy mamy do czynienia z symbolem w dziele sztuki? Jak odczytywać znaczenie kształtów na obrazie? Zapoznanie z problematyką w oparciu o eksponaty "Muśnij wiatr" i "Zobacz niewidzialne".

Miejsce: Wystawa interaktywna "Poczuj sztukę", hala ekspozycyjna ul. Hutnicza 17

Cena biletu: dla klas I wstęp wolny, klasy II-III – 3 zł od ucznia

Prowadzenie: Beata Trybuła /Joanna Wójcik

Chcę tego dotknąć

Warsztaty poświęcone tworzeniu dotykowych obrazów, prowadzone w oparciu o eksponat: "Powąchaj kolor".

Żywe obrazy z Puszczy Sandomierskiej

Uczniowie podczas warsztatów będą tworzyć  "żywe obrazy" ilustrujące życie dawnych mieszkańców Puszczy Sandomierskiej. Warsztaty prowadzone są w oparciu o eksponat "Wsłuchaj się w ruch".

Malowanie zapachami

Uczestnicy zajęć będą mieli okazję namalować obraz z zasłoniętymi oczami, dobierając farby tylko na podstawie zapachu. Warsztaty prowadzone w oparciu o eksponat: Powąchaj kolor".

Prowadzenie: Beata Trybuła /Joanna Wójcik

Wiatrem malowane

Tworzenie barwnych kompozycji za pomocą "Podmuchów wiatru". Warsztaty prowadzone są w oparciu o eksponat: "Muśnij wiatr".

Nitką malowane

W trakcie warsztatów uczniowie będą mieli okazję nauczyć się wyszywać papierowe serwety z tradycyjnymi wzorami lasowiackimi. Warsztaty prowadzone są w oparciu o eksponat: "Przepisz".