Odszedł Janusz Pikulski

Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci dra Janusza Pikulskiego – stalowowolskiego pioniera, Przyjaciela naszego Muzeum, człowieka niezwykle zasłużonego dla rozwoju sportu w Stalowej Woli.

Urodził się Częstochowie, lecz od najmłodszych lat związany właśnie ze Stalową Wolą, do której jego rodzina przybyła w pionierskich czasach budowy Zakładów Południowych i wznoszenia przyzakładowego osiedla. Już w czasach szkolnych brał aktywny udział w zawodach sportowych, co kontynuował w szeregach ZKS Stal. Uprawiał wiele dyscyplin sportu (lekkoatletykę, piłkę nożną, siatkówkę, tenis stołowy), przechodząc przez wszystkie szczeble zaangażowania – od zawodnika, poprzez trenera, aż do sportowego działacza. Znacznie przysłużył się do rozwoju tenisa ziemnego i budowy obiektów tenisowych w naszym mieście.

Przyjaźnią darzył także nasze Muzeum. Uczestniczył w wielu wspomnieniowych spotkaniach, racząc wszystkich barwnymi opowieściami i anegdotami z dawnych czasów. Przekazał do muzealnych zbiorów wiele fotografii, dokumentów i pamiątek. Należał do inicjatorów powstania rocznicowej wystawy plenerowej ZKS Stal Stalowa Wola, 1938-2018 Wspomnienia ze sportowych kronik, prezentowanej w 2018 roku.

Będzie nam brakowało niezwykłej aktywności i twórczego zapału Pana Janusza.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj