Rodzinne warsztaty przedświąteczne

Zapraszamy do udziału w przedświątecznych warsztatach plastycznych. Rodzinnie lub indywidualnie będziecie mogli wykonać ozdoby choinkowe inspirowane tradycjami Lasowiaków. Uczestnikom proponujemy własnoręczne wykonanie pająka krystalicznego ze słomy i gładkiej bibuły oraz udekorowanie szklanej bombki wzorami z lasowiackich haftów.

Zajęciom towarzyszyć będzie pogadanka o tradycjach i zwyczajach związanych z okresem Bożego Narodzenia. A to przecież czas niezwykły, w którym nasi przodkowie upatrywali znaków i wróżyli. Aby ich przyszłość była pomyślna, zachowywali wiele zwyczajów, dyktowanych przez rodzinną tradycję. W domach nie mogło zabraknąć więc różnych przedmiotów i dekoracji, które tę pomyślność miały zapewnić. W izbach ustawiano snopy zboża, będące obietnicą urodzaju, a pod powałą wieszano kolorowe słomiane pająki i podłaźniczki, by przynosiły domownikom szczęście i pomyślność.

 

Warsztaty odbędą się w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

Stalowa Wola, ul. Rozwadowska 12

 

niedziela 12 grudnia: 14.30-16.00 i 16.30-18.00

czwartek 16 grudnia: 14.00-15.30 oraz 16.00-17.30

 

Zapisy od 6 grudnia pod nrem tel. 15 844 85 56.

Muzeum zapewnia wszystkie materiały potrzebne do wykonania ozdób.

 

Ceny biletów:

bilet rodzinny 13 zł

bilet indywidualny 10 zł

Liczba miejsc ograniczona. 


Obowiązują maseczki, dezynfekcja dłoni przed przystąpieniem do zajęć i ogólne zasady reżimu sanitarnego związane z zapobieganiem sars-covid-2.

Na zajęcia przyjmowane będą wyłącznie osoby bez widocznych objawów infekcji.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj