II Konsultacje społeczne

II Konsultacje Społeczne w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli dotyczące powstania punktów informacji historycznej w przestrzeni miasta.

Zapraszamy na II Konsultacje Społeczne dotyczące utworzenia punktów informacji historycznej w przestrzeni miejskiej. Już 9 czerwca o godz. 16.00 w Muzeum odbędzie się spotkanie z mieszkańcami miasta, na którym zapoznają się z założeniami ich powstawania.  Z „Przystanków naszej historii” lokowanych w pobliżu zabytkowych budynków i historycznych miejsc na terenie osiedli Charzewice, Rozwadów i dawnej wsi Pławo skorzystają mieszkańcy Stalowej Woli i turyści już od przyszłego roku. Punkty historyczne będą bazą dla edukacji historycznej w przestrzeni otwartej, zwłaszcza w okresie od wiosny do jesieni.

 

Miejsce spotkania:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1, I piętro

9 czerwca 2022 r. / czwartek

Godz. 16.00


„PRZYSTANKI NASZEJ HISTORII”. EKOpunkty informacji o lokalnym dziedzictwie powstają dzięki projektowi pt. Modelowe Rozwiązania na Trudne Wyzwania – Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli realizowanego w ramach programu pn. Program Rozwój Lokalny. Projekt zarządzany przez Lidera – Gminę Stalowa Wola – został dofinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (85%) oraz ze środków Budżetu Państwa (15%).

Dwuletnie przedsięwzięcie obejmuje wykonanie całościowego projektu architektoniczno-budowlanego EKOpunktów, umożliwiającego stworzenie atrakcyjnej ścieżki edukacyjnej, składającej się z ośmiu „PRZYSTANKÓW NASZEJ HISTORII”, usytuowanych w pobliżu zabytkowych budynków i historycznych miejsc. Wytypowane lokalizacje EKOpunktów to okolice: Ochronki i dawnej wsi Pławo (ul. Wałowa, ul. Pławo), klasztoru kapucynów i cmentarza rozwadowskiego (ul. Klasztorna, ul. Traugutta), kirkutu (ul. Kusocińskiego), budynku Sokoła i budynku dawnego sądu (obecnie Galeria Malarstwa A. Karpińskiego, ul. Rozwadowska), dworca kolejowego i Muzeum Kedywu (ul. Bełżyńskiego, ul. Dąbrowskiego), Rynku rozwadowskiego, Muzeum – dawnego Zamku Lubomirskich, kompleksu podworskiego w Charzewicach (park Lubomirskich).

Zanim jednak punkty informacyjne pojawią się w przestrzeni miasta, Muzeum przygotuje teksty i fotografie, z uwzględnieniem opinii i materiałów od mieszkańców Stalowej Woli. Od 1 kwietnia 2022 r. na stronie internetowej Muzeum oraz w jego siedzibie dostępna jest anonimowa ankieta, w której stalowowolanie mogą wypowiedzieć się na temat zabytkowych budynków i historycznych miejsc swojego miasta. Na czerwcowym spotkaniu konsultacyjnym zostaną zaprezentowane dotychczas zrealizowane przez Muzeum działania oraz dalsze etapy projektu. Goście będą mogli wyrazić swoją opinię i dołączyć do zespołu tworzącego kontent historyczny.

Przygotowywane przystanki zachęcą do zapoznawania się z historią i dziedzictwem lokalnym miasta oraz ułatwią przewodnikom oprowadzanie po najstarszych osiedlach Stalowej Woli.

KLIK -> Szczegółowe informacje o przedsięwzięciu znajdują się na internetowej stronie Muzeum: www.muzeum.stalowawola.pl w zakładce Projekty. <- KLIK

Dodatkowe informacje:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Na_FB_-_pene_info_o_projekcie_2

Zacznik_nr_7_do_RWP_-_Wzr_plakatu_A3_NOR_2-1

Zacznik_nr_8_do_RWP_-_Wzr_plakatu_A3_BP_1-1

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj