Sikorski Model Show 2022

Święto modelarzy, pasjonatów lotnictwa i historii! 11 czerwca startuje ósma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Modelarskiego Sikorski Model Show 2022.

Samoloty, śmigłowce, pojazdy wojskowe, okręty, dioramy, pokazy grup rekonstrukcyjnych, projekcje filmowe, wystawy. To zaledwie część atrakcji, które już za niespełna dwa tygodnie ucieszą wielbicieli historii i fanów modelarstwa podczas 8. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Modelarskiego Sikorski Model Show 2022. Impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz stalowowolskich wydarzeń startuje 11 czerwca!

Popularyzacja modelarstwa i wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży to cel, który od lat przyświeca organizatorom Sikorski Model Show. Podobnie jest i w tym roku. Główny punkt programu – konkurs modelarski ma charakter otwarty i skierowany jest zarówno do indywidualnych jak i zrzeszonych modelarzy.  Rozegrany zostanie w dwóch grupach: festiwalowej oraz konkursowej a rywalizacja odbywać się będzie w podziale na grupy wiekowe junior i senior. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej do dnia 9 czerwca 2022 r. do godziny 24:00.

Konkurs to jednak nie jedyna atrakcja jaką w tym roku przygotowali organizatorzy wydarzenia. 11 czerwca w przestrzeni powstającego Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego kolekcjonerzy zaprezentują swoje niezwykłe zbiory, odbędzie się giełda modelarska, a wielbicieli historii z pewnością ucieszą pokazy grup rekonstrukcyjnych. To oczywiście nie wszystko. Na uczestników czekają także pojazdy historyczne, sprzęt wojskowy, zabytkowe auta, prezentacja stalowowolskich salonów samochodowych, wozy bojowe PSP i sprzęt policyjny. W przestrzeni Muzeum COP zaprezentowana zostanie również wystawa karykatury lotniczej znanego rysownika Andrzeja M. Olejniczaka a fani dobrego kina spotkają się na projekcji filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Projekcja będzie pretekstem do dyskusji z gatunku „prawda czasu, prawda ekranu”. Spotkanie poprowadzi znany ekspert i dziennikarz Wojciech Łuczak, a wezmą w nim udział uznani specjaliści Robert Gretzyngier (Bitwa o Anglię) i Wojtek Matusiak (Dywizjon 303). Gościem specjalnym będzie odtwórca roli Jana Zumbacha znany i popularny aktor – Maciej Zakościelny. Będzie to niezapomniana okazja do usłyszenia, jak przygotowywał się do roli oraz jak wspomina udział w projekcie.

Data: 11.06.2022 r.

Miejsce: Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego, Stalowa Wola, ul. Hutnicza 17

Organizatorzy: Miasto Stalowa Wola, Zespół Szkół nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego

Szczegóły: https://www.facebook.com/SikorskiModelShow

Link do wydarzenia: https://tiny.pl/9bmgt

 

PROGRAM

10.00 – uroczyste rozpoczęcie imprezy, powitanie gości – plac obok samolotu

12.00 – projekcja filmy „Dywizjon 303” – aula Politechniki Rzeszowskiej. Po filmie „Prawda czasu, prawda ekranu” spotkanie z historykami ekspertami - R. Gretzyngier, W. Matusiak, M. Rogusz oraz aktorem Maciejem Zakościelnym. Spotkanie poprowadzi Wojciech Łuczak

17.00 – ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród – sala kinowa Muzeum COP

 

A poza tym:

· Wystawa modeli konkursowych,

· Wystawy ze zbiorów Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie,

· Wystawa samochodów z salonów samochodowych,

· Kolekcja samochodów zabytkowych pod patronatem Automobil Klub Stalowa Wola - Garaż podziemny Politechnika Rzeszowska

· Wystawa grafiki A. Olejniczaka połączona promocją książki i spotkaniem z autorem

· Prezentacje grup rekonstrukcyjnych, kolekcje prywatne, produkty Huty Stalowa Wola,

· Giełda modelarska, kiermasze książek

· Wystawa kloców COBI

· Wystawa broni strzeleckiej

· Kolekcja eksponatów związanych z kolejnictwem

· Dla dzieci: warsztaty modelarskie, malowanie buziek, wesołe baloniki, tor przeszkód OSP Charzewice

· Gastronomia: kuchnia polowa, żarłowóz, Słodki Duet – pracownia cukiernicza

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj