Debata „MODNE PODKARPACIE: MODA I ARCHITEKTURA”

Serdecznie zapraszamy 6 sierpnia 2022 r. (sobota) o godzinie 16:00 do Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli na debatę „MODNE PODKARPACIE: MODA I ARCHITEKTURA” w ramach Nadwiślański Fashion Week.

Zbliża się jedno z największych wydarzeń modowych w tej części Polski. W dniach 5–7 sierpnia 2022 r. Fundacja Artystyczna GA MON przy wsparciu samorządów, przedsiębiorców, instytucji kultury oraz ludzi związanych z branżą modową i kulturą regionu, organizuje Nadwiślański Fashion Week.

W ramach wydarzenia w sobotę 6 sierpnia o godzinie 16:00 w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego odbędzie się debata „MODNE PODKARPACIE: MODA I ARCHITEKTURA”. Wezmą w niej udział specjaliści, znawcy tematu. Spotkanie poprowadzi Dyrektor Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli Aneta Garanty, a gościem specjalnym będzie Joanna Horodyńska.

Zaproszeni goście porozmawiają o wzajemnym przenikaniu się mody i architektury, wspólnych inspiracjach, aktualnych trendach. Zrealizowana zostanie również sesja zdjęciowa, której celem będzie prezentacja mody inspirowanej kulturą regionu na tle architektury w stylu art déco. Nie zabraknie też pokazu mody. Na wybiegu przygotowanym w nowo powstałym Muzeum COP zobaczymy kolekcje Kovalowe, Ewy Zbaraszewskiej i Justyny Wesołowskiej.

Całość dopełni akcent muzyczny w wykonaniu Pawła Barana – pianisty pochodzącego z Niska, zdobywcy wielu nagród, laureata międzynarodowych konkursów muzycznych.

To modowe spotkanie uatrakcyjni prezentacja przygotowana przez pracownię multimedialną Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli – fotografie powstałe podczas sesji zdjęciowej zrealizowanej przez: AiR Lekka Fotografia Agnieszkę i Romana Śmiechowskich, Mariusza Dyszlewskiego oraz Anetę Opalińską.

 

Liczba miejsc ograniczona. O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność przybycia.

Wstęp wolny

 

PLAN WYDARZENIA

Występ pianistyczny Pawła Barana

Aneta Garanty – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

Justyna Gamoń-Wesołowska – Prezes Fundacji Gamon

KOVALOWE

Justyna Gamoń-Wesołowska

Ewa Zbaraszewska

Prowadzenie:

Aneta Garanty Dyrektor Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

Uczestnicy debaty:

dr Maria Molenda – Prezes Fundacji Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej

Anna Lebet-Minakowska – kustosz w Muzeum Narodowym w Krakowie

Michał Zaczyński – dziennikarz, wykładowca i ekspert rynku mody

Jarosław Szado – reżyser pokazów mody, stylista i prezenter

 

 

PEŁNĄ INFORMACJĘ O WYDARZENIU NADWIŚLAŃSKI FASHION WEEK ZNAJDZIEDZIE -> TUTAJ <-

zaproszenia_pierwsza-strona-NFW

zaproszenia_druga-strona-NFW


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj