Wystawa „Sztuka dla każdego. Porcelana” w Wołyńskim Muzeum Krajoznawczym

Otwarcie wystawy „Sztuka dla każdego. Porcelana” w Wołyńskim Muzeum Krajoznawczym już 29 września. Jesteście ciekawi, co my mamy z tym wspólnego?

Wystawa powstała w ramach projektu „Muzea Pogranicza – Przestrzeń Dialogu Międzykulturowego”, w którym nasze Muzeum jest partnerem.

Ekspozycja prezentuje ponad 150 wyrobów porcelanowych z kolekcji Wołyńskiego Muzeum Krajoznawczego. Oryginalne eksponaty tworzone w XIX-XX wieku przez ukraińskich i europejskich producentów odsłaniają historię porcelany, trendy w ówczesnej sztuce i etykiecie stołowej. Jest tam również wątek stalowowolski. Częścią wystawy są bowiem wydruki prezentujące najpiękniejsze obiekty ceramiki i szkła art déco z kolekcji Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Projekt „Muzea Pogranicza - Przestrzeń Dialogu Międzykulturowego” realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej ENI Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa, 1. Promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego, Priorytet 1.1 Promocja kultury lokalnej i historii.

logotypy_wazne

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj