Klaster Lasowiacki zaprasza na Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy!

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:

Pyszne, zdrowie, swojskie, od serca – takie są produkty i usługi oferowane przez członków Klastra Lasowiackiego. Na święta przygotowali specjalną ofertę, którą można znaleźć na Wirtualnym Jarmarku Bożonarodzeniowym.

  • Drukuj
  • E-mail

Członkowie Klastra Lasowiackiego przygotowali najlepsze produkty na święta. Przekonują, że warto kupować tylko to, co zdrowe i najwyższej jakości, a można te produkty znaleźć na Wirtualnym Jarmarku Bożonarodzeniowym. Formuła ta sprawdziła się przed Wielkanocą, dlatego członkowie Klastra postanowili rozwijać ten pomysł. Oferta zakupu różnych produktów spożywczych, rękodzieła, czy usług jest rozproszona, a na stronie internetowej można znaleźć je w jednym miejscu. Klient znajdzie tutaj wszystkie informacje dotyczące warunków zakupu, składu i pochodzenia produktów, może obejrzeć zdjęcia, a także dowiedzieć się, gdzie szukać szczegółowych informacji o wybranym asortymencie, czy skontaktować się ze sprzedawcą, np. by zapytać o zamówienia specjalne, czy dostawę. W dodatku zakupy można zrealizować siedząc wygodnie w domu.

Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy można znaleźć na stronie internetowej Klastra Lasowiackiego: www.klasterlasowiacki.pl oraz na oficjalnym fanpage’u Klastra.

Co tam znajdziemy? W ofercie świątecznej przygotowanej przez członków Klastra Lasowiackiego znajduje się mnóstwo inspiracji na niebanalne prezenty: elementy wystroju wnętrz inspirowane lasowiackim wzornictwem, ozdoby na choinkę i świąteczny stół, które dodadzą regionalnego charakteru naszym wnętrzom, nietypowe zabawki, piękne zastawy stołowe. Specjalnością Klastra Lasowiackiego są także ekologiczne, smaczne produkty od lokalnych producentów: sery, ciasta, napoje, jajka, miód, słodkości. Klienci znajdą tu także kreacje na świąteczne imprezy, czy zimową niepogodę, niepowtarzalną biżuterię i dodatki, torby z autorskimi wzorami i wiele innych.  Klastrowicze organizują również warsztaty przedświąteczne, podczas których można poznać lasowiackie tradycje bożonarodzeniowe i samodzielnie wykonać niepowtarzalne ozdoby.

Organizatorzy przekonują, że jarmark gwarantuje wysoką jakość produktów i usług, bo wszystkie są sprawdzone i zarekomendowane przez Klaster Lasowiacki, a zatem kupujący ma pewność, że otrzyma rzeczy wartościowe, zdrowe, produkowane z sercem, a także o właściwej relacji pomiędzy jakością
 i ceną, co w trudnych ekonomicznie czasach jest szczególnie istotne. Klastrowicze podkreślają także, że robiąc zakupy u sprzedawców w regionie, wspieramy lokalną gospodarkę.

Warto dodać, że członków Klastra Lasowiackiego będzie także można spotkać na tradycyjnych jarmarkach bożonarodzeniowych w regionie, m.in. w Stalowej Woli, Rozwadowie, Gorzycach. Także tutaj będzie można zrobić zakupy w sposób tradycyjny, spotkać wytwórców, zapytać o to, jak powstają ich produkty.

Przypomnijmy, że Klaster Lasowiacki skupia regionalnych przedsiębiorców, instytucje, rękodzielników, środowisko naukowe i artystyczne, a także samorządy planujące swą obecną, bądź przyszłą działalność oprzeć na dziedzictwie pozostawionym nam przez dawnych mieszkańców Puszczy Sandomierskiej. Dlatego, jak piszą jego członkowie: łączą się, by wspólnie budować przyszłość naszego regionu i swoją własną, stworzyć ciekawą ofertę turystyczną i kulturalną, rozwijać własne przedsiębiorstwa. Liczba członków Klastra regularnie się powiększa. Obecnie jest ich blisko 50. Jest to jedyny Klaster w Polsce skupiający tak różnorodne podmioty, które łączy dziedzictwo kulturowe.

Do Klastra można dołączyć w każdym momencie. Jego społeczność jest otwarta na nowe osoby, podmioty, organizacje, którym bliskie jest dziedzictwo kulturowe Lasowiaków. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej: www.klasterlasowiacki.pl.

Klaster Lasowiacki powstał w ramach projektu „Przebudowa i wykonane prac konserwatorskich w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014 – 2021.

aktualności

Nabór na stanowisko asystent - historyk sztuki

Informujemy o nowym naborze na stanowisko asystent - historyk sztuki! Szczegóły oferty znajdziecie ...

Walentynki w Muzeum

Mon amour, mon ami... Święto zakochanych już za tydzień! Z tej okazji zachęcamy do zapoznania s ...

Jeszcze trochę – współczesna sztuka w stalowowolskim Muzeum

Już w najbliższą niedzielę 12 lutego 2023 roku w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli otwarta zost ...

Zabawki mechaniczne z dawnych lat poszukiwane

Uwaga, uwaga! Już tej wiosny otwieramy dla Was wyjątkową wystawę we współpracy z..... ...

Gramy razem! 31. Finał WOŚP

31. Finał WOŚP zagra już w tę niedzielę pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszys ...

Kurs na przewodnika po Rozwadowie

Po ubiegłorocznym kursie Stalowa Wola zyskała grupę certyfikowanych przewodników miejskich, opro ...

Przystanki historyczne w przestrzeni miasta Stalowej Woli

Już w tym roku o historii Stalowej Woli będzie można dowiedzieć się więcej dzięki punktom inf ...

Dzień Babci i Dziadka :)

Najbliższy weekend upłynie wielu z nas pod znakiem Dnia Babci i Dnia Dziadka:) ...

Informacja o zakończeniu realizacji projektu ...

Zakończenie remontu i otwarcie nowej wystawy w Galerii Alfonsa Karpińskiego Piąty etap rewaloryz ...

Uwaga! Zmiana godzin pracy Muzeum

Uwaga! Zmiana godzin pracy Muzeum. ...

Jak ferie, to do Muzeum!

Już za kilka dni wyczekiwany przez dzieci czas ferii zimowych. Nie wszystkie wyjadą na zimowiska c ...

Nowa wystawa czasowa w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

Zaledwie dwa tygodnie temu otwierano po remoncie Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego i nową wy ...

Godziny pracy Muzeum – święto Trzech Króli

Macie wolne w święto Trzech Króli i szukacie ciekawych możliwości spędzenia czasu wolnego ...
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj