kurs rysunku JUNIOR dla młodzieży 13-17 lat

[kurs archiwalny]

 

Rysunek jako niezastąpiony instrument obserwacji i analizy rzeczywistości oraz najbardziej bezpośredni środek interpretacji natury i artystycznej ekspresji.

 

Formy praktyczno-tematyczne zajęć Grup Rysunkowych :

  1. Praktyczne poznanie technik rysunkowych:

2. Studium postaci ludzkiej z elementami scenografii:

3. Studium portretu:

4. Studium Aktu (klasa zaawansowana):

5. Studium martwej natury (klasyczne ćwiczenia z kompozycji rysunkowych w oparciu o przygotowane zestawy przedmiotów, rekwizytów i brył geometrycznych). Ćwiczenia o różnym stopniu trudności pozwalające rozwijać zdolności rysunkowe poprzez doskonalenie różnych technik i mediów rysunkowych:

6. Rysunek performatywny (techniki łączone z użyciem różnych mediów):

 

Zawarte w punktach podstawy programowe mogą ulec modyfikacji w zależności od potrzeb uczestników. Ćwiczenia rysunkowe w praktyce będą powtarzane dla zwiększenia efektów kształcenia na kolejnych etapach pracy z adeptami Szkoły Rysunku. Każdy z punktów programowych w zależności od poziomu zawansowania grup może zostać wzbogacony o ćwiczenia wspomagające oraz konsultacje prowadzącego zajęcia. Każdy uczestnik kursu Szkoły Rysunku otrzyma zestaw literatury i albumów niezbędnych do pracy własnej, pozwalającej wzbogacić jego zasób wiedzy i pomóc twórczo wykorzystać go w ćwiczeniach rysunkowych Szkoły Rysunku.

 

Kurs rysunku JUNIOR

dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej

Lokalizacja

 

 

 

 

 

 

ul. Rozwadowska 12

 

 

 

 

 

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj