Jakub Woynarowski. Novus Ordo Seclorum / Nowy Porządek Wieków

Realizowany od blisko dekady projekt Jakuba Woynarowskiego, zatytułowany ”Novus Ordo Seclorum/Nowy Porządek Wieków" - według starożytnego poety Wergiliusza doczekał się podsumowania w postaci katalogu-albumu.
  • Drukuj
W publikacji umieszczono m.in. prace artysty, eksponowane w ramach autorskiej wystawy w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Prezentowany na kartach książki cykl grafik i fotografii poświęcony został związkom pomiędzy dokonaniami artystycznej awangardy XX wieku a zjawiskami z obszaru sztuki dawnej.
 
Osią dygresyjnej i nielinearnej narracji na temat „archeologii awangardy” jest nieustannie rozbudowywana mapa śledztwa - wieloelementowa kompilacja kolaży, fotomontaży i diagramów. Metaforą porządkującą ten paranaukowy atlas wizualny jest halucynacyjna wizja ogrodu francuskiego, będącego zarazem labiryntową galerią abstrakcyjnych form przestrzennych, powstałych - pomimo formalnego podobieństwa - w odległych epokach historycznych: od neoplatońskich studiów perspektywicznych, poprzez kosmologiczne modele, aż po przykłady modernistycznej architektury.
 
Ta wizualna opowieść o sztuce została ujęta w ramy eleganckiej okładki z czarnego płótna z tłoczeniem i białym nadrukiem, która współgra kompozycyjnie z monochromatycznym wnętrzem publikacji.
 
Album opatrzony jest wstępem autora, w języku polskim i angielskim.
 
Format: 176 x 250 mm; ss.100; oprawa twarda
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj