My Walk II – wystawa fotografii Tomasza Gudzowatego

My Walk II" to kontynuacja cyklu fotografii „My Walk".

Na ekspozycję składa się 50 zdjęć z podróży Tomasza Gudzowatego w latach 1997 – 2002 (m.in. do Mongolii, Kenii, Botswany, Etiopii, Chin, na Filipiny), a także z ostatnich wypraw do Mongolii i Peru. Obok nie prezentowanych wcześniej fotografii, znalazło się tu kilka dobrze znanych prac, nagrodzonych na World Press Photo: Pierwsza lekcja zabijania, Paradise crossing oraz Tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Tomasz Gudzowaty zyskał międzynarodowe uznanie w dziedzinie fotografii przyrodniczej i reportażowej. Zdobył szereg nagród i wyróżnień, m.in. w kilku edycjach prestiżowego międzynarodowego konkursu World Press Photo. Jego zdjęcia były wielokrotnie publikowane w prasie; wydał także kilka albumów. W tym roku otrzymał Nagrodę Doskonałości (Award of Excellence) w najważniejszym konkursie fotograficznym za oceanem — Pictures of the Year International — za reportaż o mongolskich Kazachach, polujących z orłami.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj