Wystawa "Sur le fil" - Paweł Grobelny

Paweł Grobelny został uczestnikiem głównej wystawy Paryskiego Tygodnia Designu – NOW! Le OFF 2013, do której projektanci zostają corocznie wybierani przez profesjonalne jury powoływane przez organizatora SAFI.

Wystawa odbędzie w Centrum Designu i Mody – Les Docks-en-Seine, gdzie każdy z projektantów otrzymuje oddzielną przestrzeń wystawową. Wystawa będzie składać się z wystawy nowych prac pod tytułem „Sur le fil” (zrealizowanych w 2013 roku). Projekt serii minimalistycznych stolików prezentowanych na Paris Design Week jest rozwinięciem projektu przygotowanego na tegoroczny Festiwal Gdynia Design Days w ramach wystawy na „Na styku”.

Wystawa „NOW! LE OFF 2013” jest główną wystawą Paris Design Week odbywającą się w nowopowstałym Centrum Designu i Mody (Les Docks en Seine).

Organizatorem wydarzenia jest Safi Salons – organizator i operator takich wydarzeń jak Maison&Objets czy wystawy w paryskim Grand Palais. Wydarzenie wpisane jest również w program – Paris Capitale de la Creation (Paryż stolicą kreacji/twórczości). Paryski Tydzień Designu połączony jest także z targami Maison&Objet, które rozpoczynają się kilka dni wcześniej.

Więcej informacji: www.parisdesignweek.fr/fr/participant/190/

Współorganizatorami wystawy Pawła Grobelnego jest Instytut Adama Mickiewicza oraz Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

www.iam.pl  | www.culture.pl  | www.muzeum.stalowawola.pl

Wystawa została przygotowana w ramach programu promocji polskiego designu realizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza.

 

Paweł Grobelny – designer i kurator wystaw designu, studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Poznaniu, Lyonie i Paryżu. Laureat licznych konkursów projektowych między innymi „LVMH Louis Vuitton Moët Hennessy for Young Creators 2005/2006”, „Parckdesign 2008”, „Prodeco 2006 – Młody Projektant”, „Prodeco 2008”, „Machina Design Award 2009” oraz wyróżnienia honorowego w ramach konkursu „The new subjectivity in design” zorganizowanego przez Galerię Narodową Zachęta w Warszawie i British Council. W 2009 roku wybrany do grona 100 Young Creative European Talents w ramach Roku Kreatywności i Innowacji Unii Europejskiej. Jest autorem ławek dla ogrodów Albertine w Brukseli i Zhongshan w Szanghaju, autorem licznych wnętrz publicznych w Polsce oraz Belgii, Francji i Hiszpanii. Jego prace były prezentowane między innymi w Berlinie, Brukseli, Kopenhadze, Nowym Jorku, Marsylii, Paryżu, Seulu oraz podczas Tygodnia Designu w Tokio. Od 2011 r. wykłada w szkole projektowania School of Form w Poznaniu (www.sof.edu.pl). Od kilku lat stale współpracuje z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli jako kurator wystaw designu.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj