Wystawa Pawła Grobelnego w Nowym Jorku

Paweł Grobelny, dizajner, autor wielu projektów realizowanych także wspólnie z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, znalazł się wśród 25 finalistów programu Launch Pad. Swoje prace zaprezentuje podczas Wanted Design Festival w Nowym Jorku (15-18 maja 2015).

 

Obiekty Pawła Grobelnego zostaną zaprezentowane w specjalnej sekcji „Launch Pad” Wanted Design Festival, razem z innymi 25 projektantami z całego świata wybranymi przez jury w ramach międzynarodowego konkursu ogłoszonego w lutym 2015 roku. Ponadto spośród wybranych 25 projektantów jury powołane przez Festiwal (wśród jurorów są także przedstawiciele innych festiwali, w tym kuratorka Salone Satelite w Mediolanie) wybierze jednego projektanta, któremu Festiwal zorganizuje dwie wystawy – podczas Festiwalu Wanted Design w 2016 roku w Nowym Jorku oraz w Los Angeles w październiku 2015 roku podczas WestEdge Design Fair.

Prezentacja Pawła Grobelnego składać będzie się z dwóch serii – SUR LE FIL oraz IN-QUARTO. Jeden z projektów jest projektem bardziej konceptualnym, zrealizowanym w limitowanej edycji, drugi ma potencjał wdrożeniowy. Łączy je jednak podobna stylistyka i zasada działania, dzięki czemu taka prezentacja będzie spójna wizualnie.

Obydwa projekty zostały wcześniej zaprezentowane już na wystawach w Europie – SUR LE FIL w Paryżu i Eindhoven, a IN-QUARTO na Biennale w belgijskim Kortrijk w ramach programu Ventura Interieur. Projekt SUR LE FIL zdobył także pierwszą nagrodę publiczności Paryskiego Tygodnia Dizajnu. Będzie to pierwsza wystawa prezentująca razem projekty SUR LE FIL i IN-QUARTO i pierwsza prezentacja w Stanach Zjednoczonych.

Wystawa w Nowym Jorku została zorganizowana we współpracy z Culture.pl w ramach programu promocji polskiego designu za granicą, Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku w ramach wspierania młodych polskich twórców w USA oraz Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. 

www.culture.pl 

http://www.polishculture-nyc.org/?eventId=2407

www.wanteddesignnyc.com

www.pawelgrobelny.com 

WantedDesign Festival NYC
  
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj