Na brzegu lata. Wystawa poplenerowa prac artystów biorących udział w Letnich Konfrontacjach Malarskich zorganizowanych przez Powiat Stalowowolski

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:

[2023 WYSTAWA ARCHIWALNA] 22.10-1.12.2023, Na brzegu lata. Wystawa poplenerowa prac artystów biorących udział w Letnich Konfrontacjach Malarskich zorganizowanych przez Powiat Stalowowolski, miejsce ekspozycji: ul. Sandomierska 1

  • Drukuj
  • E-mail

Ekspozycja „Na brzegu lata” jest pokłosiem Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego pn. „Letnie Konfrontacje Malarskie”, który odbywał się od 24 czerwca do 2 lipca 2023 roku w Bojanowie z inicjatywy Starostwa Powiatowego. Była to już kolejna, czwarta edycja Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego organizowanego przez Powiat Stalowowolski. W projekcie uczestniczyło szesnaścioro artystów, m.in. z Warszawy, Krakowa, Katowic czy Rzeszowa. Twórcy przez pryzmat swojej malarskiej wrażliwości utrwalali na płótnie pejzaże, architekturę, przyrodę, wydobywając z pozornie zwyczajnych miejsc ich szczególny klimat, wzbogacony o indywidualny „pejzaż duszy” każdego z nich. Bajkowa sceneria, wspaniała atmosfera, możliwość wymiany poglądów, zachwycające okoliczności przyrody, obecność w naturze, energia płynąca z lasu, rzeki, łąki, to jest coś, co potrzebne jest do natchnienia – te słowa padały najczęściej z ust uczestników pleneru.

Będziemy mieli przyjemność zaprezentować Państwu prace lokalnych twórców pochodzących ze Stalowej Woli i okolic: Krzysztofa Czerwiaka, Danuty Gaweł, Ryszarda Kochana, Jadwigi Kukuły, Edyty Banasiak -Nawracaj, Agnieszki Piętak, a także Anny Kossakowskiej (Warszawa), Konrada Wieniawy-Narkiewicza (Warszawa), Sylwii Lis-Persony (Kazimierz Dolny), Ewy Podlodowskiej (pochodzącej z Radomyśla nad Sanem) i Jakuba Podlodowskiego (Lublin), Marii Wiktorii Mostek (Rzeszów), Kazimierza Hamady (Kraków), Jacka Kośmińskiego (Kazimierz Dolny), Anity Sadlej-Stelmach (Katowice), Grażyny Grabowskiej (Lublin). Wystawę dopełniać będzie autorski wybór prac tychże twórców, pokazując szerszy kontekst i ścieżkę artystyczną każdego z nich.

Organizator: Powiat Stalowowolski

Współorganizator: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Koordynator projektu: Lila Wojciak

Koordynator wystawy w MR: Wioletta Nawrocka

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj