Lech Rowiński, Beton Lech Rowiński, Beton

Roundabout Baltic

Wizualna opowieść o relacjach projektowania z naturą. Współczesne wzornictwo z Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski i Szwecji.

Publikacja „Roundabout Baltic”, towarzysząca międzynarodowej wystawie pod tym samym tytułem, prezentuje dorobek polskich projektantów w kontekście kulturowym obszaru Morza Bałtyckiego. Publikacja „Roundabout Baltic” jest wizualną narracją o podobieństwach i różnicach, rodzajem emocjonalnego pejzażu zbudowanego z przedmiotów codziennego użytku. Wybrane przez kuratorkę obiekty poprzez swoją formę lub strukturę są silnie zakorzenione nie tylko w tradycji materialnej i rzemiosłach charakterystycznych dla regionu, lecz w sposób widoczny związane z otoczeniem, wpisane w wizualną charakterystykę  regionu. Publikacja została pozytywnie zrecenzowana m.in. przez dr Ewę Klekot z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.

Publikacja w języku polskim i angielskim bogato ilustrowana zdjęciami prezentowanych na wystawie obiektów, jak również zawierająca biogramy projektantów, biorących udział w wystawie.

Format 155 mm x 230 mm; oprawa miękka ze skrzydełkami

Koncepcja katalogu, teksty: Agnieszka Jacobson-Cielecka

Skład: Lech Rowiński, Beton

Wydawca: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Współwydawcy: Muzeum Miasta Gdyni, Centrum Designu Gdynia – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj