Zwykła rzecz, Berlin

W Muzeum rusza projekt ZWYKŁA RZECZ! Będzie to kolejna seria wystaw promująca polski design na całym świecie.

Projekt Zwykła rzecz jest serią wystaw organizowaną przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli razem z Instytutem Adama Mickiewicza, promującą polski design. Pierwsza odsłona tej objazdowej wystawy 1 czerwca na festiwalu DMY w Berlinie, a już na początku lipca projekt będzie można oglądać w naszym Muzeum.

Zwykła rzecz składa się z obiektów, które powstały specjalnie na tę okazję – są to najnowsze projekty dziesięciu polskich designerów, zaproszonych do udziału w przedsięwzięciu. Ich zadaniem było stworzenie prac mieszczących się do pudełka-sześcianu o boku 75 cm, dzięki czemu cała wystawa może w łatwy sposób podróżować po świecie. Pudełka, stanowiące jednocześnie opakowanie i postument do prac, w pewien sposób wywarły wpływ na formę projektów, ujawniając jednocześnie kreatywność polskiego designu.

W projekcie Zwykła rzecz znajdują się prace takich projektantów jak: Aze design, Beton, Lapolka, Łukasz Wysoczyński, Krystian Kwieciński, Piotr Stolarski, Bartosz Mucha, Paweł Grobelny, Malafor, Arkadiusz Wolski.

Kurator: Agnieszka Jacobson-Cielecka

organizatorzy: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Instytut Adama Mickiewicza
www.muzeum.stalowawola.pl, www.iam.pl, www.culture.pl

JUST A THING
1 – 5 Czerwca 2011
DMY Berlin, Airport Berlin Tempelhof, Platz der Luftbrücke 5, Entrance Paradestrasse (U6), 12101 Berlin
www.dmy-berlin.com

Agnieszka Jacobson-Cielecka – kuratorka współczesnego designu w Polsce i na świecie. Od 2008 r. dyrektor artystyczny i kurator wystaw na festiwalu Łódź Design (www.lodzdesign.com). Współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce i za granicą, organizując wystawy polskiego i międzynarodowego designu, w tym między innymi: UNPOLISHED – YOUNG DESIGN FROM POLAND wraz z Pawłem Grobelnym (2009), NATURALNE ZASOBY POLSKIEGO DESIGNU (2009), POLSKA FOLK (2010), MATERIA PRIMA (2010), DZIECINADA (2010). Zajmuje się też popularyzacją designu i projektantów. W latach 2000—2007 redaktor naczelna polskiej edycji Elle Decoration. Absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Dodatkowe informacje:
Joanna Łozińska
+48 660 41 41 02
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj