Oferta edukacyjna do wystawy „Machiny Leonarda da Vinci”

Lekcje

W świecie artysty

Podczas zwiedzania ekspozycji zajrzymy do świata artysty wszechstronnie uzdolnionego - Leonarda da Vinci, przybliżając dziedziny sztuki jakimi się zajmował. By lepiej zrozumieć, na czym polega twórczość odpowiemy na wiele podstawowych, ale ważnych pytań: Kim jest artysta? Co to znaczy tworzyć i na czym polega ten proces? Co to jest wynalazek? Jak powstaje obraz malarski? Interaktywne eksponaty oraz zabawy na ekspozycji pozwolą w przystępny sposób przedstawić dzieło i sylwetkę jednego z ważniejszych artystów.

Myśleć jak Leonardo da Vinci

Warsztaty o charakterze teoretyczno-projektowym, podczas których przedstawimy Leonarda jako wybitnego inżyniera i konstruktora. Zajęcia zaczniemy od krótkiej pogadanki, podczas której wytłumaczymy m.in. czym jest konstruowanie, oraz nakreślimy podstawowe pojęcia z tym związane. W części warsztatowej wykonamy małą katapultę, prosty wiatraczek lub samolot.

Portret renesansowy

Dzieci dowiedzą, czym jest portret oraz jak portretowano w czasach kiedy żył Leonardo, a następnie same wykonają lub dokończą portret w jednej z wybranych technik (malarstwo, wyklejanka).

Oferta adresowana jest również do osób niepełnosprawnych intelektualnie, ruchowo oraz niewidomych (na ekspozycji znajdują się eksponaty interaktywne do dotykania).

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:

• Lekcje i warsztaty plastyczne można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. 797 120 224.
  • Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00.
  • Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

• Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!
  • W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.
  • Nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi.

Miejsce:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Staszica 14

Prowadzący:

Lekcje, warsztaty muzealne: Dominika Zborowska, Beata Trybuła, Monika Momot, Agnieszka Smusz

Ceny: lekcja - 4 zł; warsztaty - 5 zł

Przedszkola i klasy I szk. podst. – wstęp bezpłatny.

Program zajęć spełnia wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej przedmiotów:

Przedszkola: IV.1;8;9;11;18;19.

dla przedszkoli