WARSZTATY WIELKANOCNE 2024

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:

Warsztaty wielkanocne

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1

do 28.03.2024

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach wielkanocnych. Na naszych zajęciach dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o tradycjach, zwyczajach i symbolice tych dorocznych świąt. Wspólnie wykonamy tradycyjne ozdoby w oparciu o wzory Marii Kozłowej eksponowane na wystawie czasowej „Nie z tej ziemi”. W ramach warsztatów odwiedzimy ekspozycję, by poszukać inspiracji do naszego rękodzieła.

  • Drukuj
  • E-mail

Przedszkola i klasy I-III

Puchaty baranek

Symbolika świąt wielkanocnych jest bardzo złożona. Podczas warsztatów dowiemy się wielu ciekawostek o tradycjach wielkanocnych w naszym regionie i nie tylko. Wykonamy również puchatego baranka lub zajączka za pomocą waty i styropianowych jaj.

 

Klasy I-VIII i szkoły średnie

Pisanki decoupage

Prosta a zarazem efektowna technika decoupage pozwoli nam wyczarować przepiękne pisanki, którymi będziemy mogli przystroić koszyczki wielkanocne albo wykorzystać je do ozdoby domu w czasie świąt.

Klasy I-VIII i szkoły średnie

Palmy wielkanocne

Niedziela Palmowa połączyła wydarzenia ewangeliczne z dawnymi zwyczajami wiosennymi, w których wykorzystywano gałązki wierzbowe. Jakie to zwyczaje, jakie miały znaczenie i jak wykorzystywano palmy dowiecie się na warsztatach. Wykonamy również palmy różnymi technikami w zależności wieku uczestników.

Klasy IV-VIII i szkoły średnie

Wyszywane pisanki

Każdy z uczestników warsztatów będzie miał okazję wyszyć na lnianym materiale kształt pisanki. Czy wyszywanie jest prostą metodą zdobniczą? Dowiecie się w praktyce podczas naszych zajęć.

 

Serdecznie zapraszamy

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

ul. Sandomierska 1

Cennik:

warsztaty od 7 zł do 10 zł

Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Muzeum.

Zapisy i informacje pod numerem telefonu 15 844 85 56.

 

dla szkół podstawowych (klasy 4-8)

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj