Program edukacyjny do wystawy „Z życia gwardzisty. Gwardia Narodowa z Majdanu Zbydniowskiego.Historia-tradycja-współczesność.”

Spotkania z żywą historią:

Spotkanie z komendantem Gwardii

Kto, jak nie komendant Gwardii opowie najlepiej o swojej historii bycia w Wojsku Majdańskim? Zaproszony gość podzieli się wiedzą na temat swojej wieloletniej służby w Gwardii. Zaznajomi uczestników z wojskowymi symbolami towarzyszącymi formacji oraz ciekawostkami dotyczącymi kostiumu i uzbrojenia.

Czas trwania: ok. 45 min., wstęp wolny (po uprzednim zgłoszeniu), liczba miejsc ograniczona, miejsce: plac przed Biblioteką Międzyuczelnianą w Stalowej Woli, ul. Popiełuszki 10,

wystawa plenerowa pn. Z życia gwardzisty. Historia –Tradycja – Współczesność.

Z wizytą w dworze zbydniowskim… gdzie wszystko się zaczęło

Gospodarzem spotkania będzie kustosz dworku Horodyńskich w Zbydniowie. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję poznać historię znakomitego rodu Horodyńskich i jego członków zasłużonych dla Polski, oraz założenia Gwardii. Zwiedzą także wnętrza pałacyku i piękny park dworki.

Czas trwania: ok. 60 min., wstęp wolny (po uprzednim zgłoszeniu), liczba miejsc ograniczona, miejsce: Dwór w Zbydniowie, dojazd we własnym zakresie.

Zbiórka w Majdanie

Gwardziści zapraszają do Majdanu Zbydniowskiego – niezwykle malowniczego zakątka naszego regionu. Komendant Gwardii opowie o historii wsi w kontekście tradycji Wojska Majdańskiego, jego wybitnych członków oraz zaprezentuje ekwipunek prawdziwego gwardzisty.

Czas trwania: ok. 60 min., wstęp wolny (po uprzednim zgłoszeniu), liczba miejsc ograniczona, miejsce: Dom Ludowy w Majdanie Zbydniowskim, dojazd we własnym zakresie.

Rezerwacje: nr tel. 15 842 00 42, 15 844 85 56 wew.15, 797 120 229

program dla gości niepełnosprawnych