Oferta edukacyjna do wystawy "Nauki dawne i niedawne"

Na ekspozycji

Nauka przez zmysły

Wizyta na ekspozycji będzie okazją do poznania i doświadczenia wieloma zmysłami różnych zjawisk fizycznych, poznania początków komputerów, a także pierwszych zegarów i sposobów określania czasu. Eksponaty wystawy "Nauki dawne i niedawne" pozwalają m.in. zaobserwować lub odczuć siłę, drgania i inne sposoby rozchodzenia się fal dźwiękowych. Dotykając wnętrza komputera poznamy historię i budowę skomplikowanych współczesnych maszyn liczących.

(Oferta dedykowana osobom z dysfunkcją wzroku, intelektualną i ruchową.)

W laboratorium

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w licznych eksperymentach i rozwiązać kilka logicznych zagadek. Stworzymy m.in. galaktykę w butelce, wybuchający wulkan, a także spróbujemy przejść przez kartkę papieru, czy też unieść przedmioty bez użycia rąk...

(Oferta dedykowana osobom z dysfunkcją ruchową i intelektualną.)

Dzieciństwo komputera

W ramach warsztatów zaprosimy uczestników do samodzielnego wykonania liczydła. Nauczymy wykonywania prostych obliczeń. Dowiem się do czego dawniej używano liczydła i jak wyglądało dzieciństwo dzisiejszych komputerów.

(Oferta dedykowana osobom z dysfunkcją wzroku, ruchową i intelektualną.)

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:

• Zajęcia można zerezerwować telefonicznie pod nr tel. 797 120 229
  • Zajęcia mogą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.30
  • Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

• Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!
  • W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.
  • Nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi.

MIEJSCE:

ul. Staszica 14 (lokal po byłej bibliotece), Stalowa Wola