Programy MKiDN

Programy MKiDN: dotacja dla Muzeum w ramach programu Infrastruktura kultury 2022

Tytuł projektu

V etap rewaloryzacji budynku dawnego C.K. Sądu Powiatowego w Stalowej Woli na potrzeby wystawienniczo-edukacyjne

Cel projektu

Głównym celem projektu jest poprawa warunków, jakości i dostępności do infrastruktury Muzeum oraz podniesie atrakcyjności oferty programowej o charakterze ponadregionalnym.

Opis projektu

Przedmiotem projektu jest wykonanie V etapu inwestycji w zabytkowym budynku dawnego C.K. Sądu Powiatowego w Stalowej Woli na potrzeby wystawienniczo-edukacyjne. Projekt zakłada przebudowę pomieszczeń na I piętrze w zakresie prac rozbiórkowych, konstrukcyjnych, zabudowy wnęk okiennych, wykonaniu posadzek, instalacji sanitarnych i elektrycznych, montażu nowych drzwi wejściowych, wykonaniu elementów dekoracyjnych oraz zakup wyposażenia w celu rozszerzenia i uatrakcyjnienia oferty kulturalnej muzeum. Cała inwestycja została podzielona na etapy, które służyć mają kompleksowej poprawie infrastruktury kulturalno-edukacyjnej. Pierwszy etap inwestycji polegał na utworzeniu Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego na poddaszu budynku, dzięki realizacji II, III i IV etapu na parterze i piętrze stworzona została strefa wejścia, sale ekspozycyjne i edukacyjne. Do zakończenia inwestycji konieczna będzie dalsza modernizacja I piętra, które jest w złym stanie technicznym.

Całkowity koszt zadania:298 407, 87 PLN

Dotacja MKiDN: 235 000,00 PLN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

MKiDN_kolor